Uudiskiri Instagram Facebook
 
Argitoidud

Ricotta

Argitoidud

Ricotta

Tuuli Mathisen Oma Maitse
PrindiSoovita sõbrale
Foto: Tarmo Virkus
Ricotta pakub vaheldust kohupiimale. Kookides käituvad nad üsna sarnaselt, vaid tekstuur jääb ricotta puhul veidi kreemisem. Soolastes toitudes on ületamatu ricotta-spinatikooslus, mis oma mahlasuse ja kergusega on leebuma pannud nii mõnegi veendunud lihasööja. Kogus 250 grammi.

üle 60 min

Retsept
1 l Piim 3.5%
2 sl Sidrunimahl (värskelt pressitud)
0.5 tl Sool
1. Esmalt niisuta pott veega, siis ei jää piimavalk sinna külge. Kalla kastrulisse piim, lisa sool ja kuumuta keskmisel kuumusel peaaegu keemistemperatuurini (vedelik hakkab aurama ja tekivad üksikud väikesed mullid). Kui kasutad termomeetrit, peaks kuumus olema 85 ºC. Lisa sidrunimahl, sega korralikult läbi ning kuumuta veel pliidil umbes minuti jagu. Vadak peaks olema sel hetkel juba hakanud eralduma. Kui vedelik on siiski veel ühtlaselt piimjas, võid lisada mõned tilgad veiniäädikat, kuni läbipaistev vadak ja helbeline kohupiimataoline mass on eraldunud. Tõsta pott tulelt ja jäta vähemalt 2 tunniks seisma.

2. Seisnud ricotta-mass kalla sõelale asetatud marlile ning pane külma kohta nõrguma. Selleks võib kuluda 2 tundi kuni terve öö. Vastavalt nõrgumisajale on ricotta kuivem või kreemisem. Suru marlis olevat massi kergelt – kui eralduma hakkab piimjat ainet, on kogu vadak välja nõrgunud, kui aga tuleb vesist vedelikku, peab ricotta veel veidi nõrguma. Säilita õhukindlalt suletavas karbis ja kasuta ära nädala jooksul.

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool