Uudiskiri Instagram Facebook
 
Argitoidud

Jaheruug ehk kruupidega sült

Argitoidud

Jaheruug ehk kruupidega sült

Tuuli Mathisen Pere ja Kodu
PrindiSoovita sõbrale
Foto: Tuuli Mathisen
Selle vahva nimega roa juured viivad Lõuna-Eesti kanti ning lahti seletatuna ei ole see midagi muud kui korralik sült, kuhu on lisatud odrakruupe.

üle 60 min

Retsept
1 kg Seajalad, seapea vm süldiliha
700 g Vasikaliha (võivad olla ka lihasemad kondid)
4 l Vesi
2 tk Koorega sibul
1 tk Porgand
2 tk Loorberileht
Petersellivarred
Seller
10 tk Vürtsitera
Must pipar
Sool
2 dl Soolases vees pehmeks keedetud kruubid, sõelal nõrutatud ja külma veega läbi loputatud
1. Pese liha külma vee all, vajadusel lõika tükid väiksemaks ja pane külma veega keema. Vett peab olema nii palju, et see liha katab. Riisu vaht.

2. Lisa maitsejuurikad, vürtsid, sool ja sibulad (koos koorega) ja lase hästi vaiksel tulel keeda umbes 2 tundi, kuni liha kontidelt lahti lööb.

3. Tõsta liha välja, tükelda väikesteks tükkideks. Kurna vedelik läbi sõela. Kuumuta tükeldatud liha ja leem uuesti kuni keemiseni. Maitsesta lõplikult. Kuum sült peaks maitsema nagu veidi ülesoolatud supp, sest jahtudes tõmbub soola maitse tagasi ja sült jääb liiga mage.

4. Niisuta kausid külma veega, tõsta kausi põhja soovitud kogus keedetud kruupe, nende peale kalla süldisegu. Soovi korral võid kruupe veel lihakihile lisaks tõsta. Kalla peale piisavalt vedelikku ja lase külmas hanguda.

5. Väljakallutamiseks tõmba süldi ääred kausi servast noaga lahti või aseta kauss korraks sooja vette. Kalluta järsu raputusega sült

Uued retseptid

Kauboikartulid rosmariiniga

Argitoidud
Kauboikartulid rosmariiniga