Prantsusmaa
Prantsusmaa

Prantsusmaa veinivalik on sedavõrd lai, et kui selle head omadused ühte lausesse püüda panna, siis see kõlaks nii: Üldiselt võib olla veinietiketil kindel Appellation d’Origine Contrõlée (lühendatult AC või ka AOC) märkele – see tagab, et ei osteta põrsast kotis. Hea on teada mõnda kuulsamat ja tunt…

Prantsusmaa
Rhone´i oru veine teevad kiviterrassid

Rhone’i piirkonna ca 6000 veinikoda valmistavad nii punaseid kui ka valgeid veine, vahuveine, Lõuna-Rhõne’is ka veel róse’d ja dessertveini kokku ligikaudu 40 000 hektaril.

Prantsusmaa
Kuningate veiniorg Loire

Loire’i org on Prantsusmaa ilusamaid ja suuremaid veinipiirkondi. Kirkad aroomid, kompleksne loomus ja vaheldusrikkus on siinsete veinide tunnusjooneks.

Prantsusmaa
Veinikummardajate pühapaik Bordeaux

Bordeaux’ veinid suurustavad edetabelite tipus nii oma maitsete tasakaalu kui ka hinnaga.

Prantsusmaa
Alsace. Achtung! Prantsusmaa

Alsace’i veinid on eestlastele meeltmööda, valik on lai ja häid maitseid palju.

Prantsusmaa
Šablii, pliis...

Chablis’ fossiilne pinnas ei peegeldu mitte ainult tippveinides, vaid ka lihtsamates jookides elava mineraalsusena. Selle ala grand cru veinid aga vajavad küpsemiseks ja maitsete tasakaalustumiseks vähemalt kümmekonda aastat.

Prantsusmaa
Šampanja - kõrgliigavein

Miks on šampanja hinnatum ja kordi kallim kui mis tahes teised vahuveinid?

Prantsusmaa
Ihaldusväärsed ja lummavad burgundlased

Burgundia on asunud veinimaailma tipus sajandeid. Selle keerulise piirkonna pisiasju õpitakse tundma aastaid, nii et alustuseks on hea luua enesele süsteem veinialade nimedes orienteerumiseks.

Prantsusmaa
Prantsusmaa veinid

Prantsuse veinistandardid on aluseks veinide hindamisel kogu maailmas.