Küpsetised

Kartulivorstid

Keskmine hinne: 3.5 Allikas: Kartul - meie lemmik toidulaual Autor: Epp Mihkels
Ahjus krõbedaks küpsetatud kartulivorstid on imehead. Maitsele annab jumet soolapeekon, mis oma soolasuse ja koduse hõnguga teeb vorstidega imet – just nagu maavanaema tehtud. Nii et seadke sammud turule seasoolte ja soolapeki järele ning ärge majoraaniga samuti koonerdage. Kartuleid valides pea meeles, et vorstidele sobivad tärkliserikkad muredad kartulid.
Valmistusaeg: üle 60 min
Kogus: 4 portsjonit
Haki soolapeekon, sibul ja küüslauk võimalikult peeneks. Võid ka kõik köögikombainiga ühtlaseks suristada. Riivi kartul jämeda riiviga ja lisa sellele peekonisegu. Maitsesta purustatud pipra ja majoraaniga. Kui soolapeekon on eelnevalt leotatud, siis võid vajadusel lisada ka veidi soola. Täida sooled kartulimassiga, kuid mitte väga tihkelt, sest keetmisel kartul paisub, sool aga tõmbub kokku ja siis võivad vorstid paisumisruumi puudusel lõhki minna. Vorstijupid võiksid olla 20–30 cm pikkused, otsad seo kokku.
Lase vesi suuremas potis keema, maitsesta soolaga ja keeda vorste tasasel tulel umbes kolmveerand tundi. Riisu pinnale tekkiv vaht. Valmis vorstid tõsta tahenema ja prae või grilli siis kuldpruuniks.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
CarlosBilli 10.sept 2012 20:58
Nii isuäratav,kindlasti proovin !:(
Tohtaaksti 02.sept 2012 20:32
Usun, et vääääga maitsev! Kuid ka kindlasti liiga kalorite rikas, mina endale seda lubada ei või - ülekaal! Nii kahju!
1