Uudiskiri Instagram Facebook
 
Minu retseptid

Kuidas koostada oma isiklikku retseptikogu ja nädalamenüüd?

Minu retseptid

Kuidas koostada oma isiklikku retseptikogu ja nädalamenüüd?

PrindiSoovita sõbrale
Korduma Kippuvad Küsimused "Minu retseptid" ja "Minu nädalamenüü" kohta. See on rubriik, kuhu saad koguda retsepte nii toidutare.ee portaalist kui sisetada oma isiklikke retsepte.

Kuidas saab retsepte isiklikku retseptiraamatusse lisada?

"Minu retseptid" on iga registreerunud kasutaja isiklik virtuaalne retseptiraamat. Selle loomiseks ja täiendamiseks on kaks võimalust:

1. Lemmikretsepti valimine Toidutare retseptidest
Kui avad mõne Toidutare põhiretseptikogu retsepti, saad selle ülaosas klõpsata lingile "LISA LEMMIKUKS".  Selle tulemusel avaneb väike aken, kus saad soovi korral täpsustada, millise kategooria alla see retsept sinu retseptiraamatus läheb. Kui sobivat kategooriat veel pole, saad selle sealsamas kohe luua (vt alt kategooria loomise kohta täpsemalt). Samuti saab lisada retsepti kohta oma märkusi, mis ei ole avalikud ega teistele lugeda.
Seega, kui hea retsept on Toidutares juba olemas, pole mõtet seda uuesti isikliku retseptina kogusse kopeerida, vaid see tuleks lihtsalt lemmikuks märkida. 

2. Isikliku retsepti lisamine retseptiraamatusse
Kui sul on kaustikus või mõnes raamatus retsept, mida Toidutares pole, saad selle nüüd siia sisestada. Sisesta roa nimi, orineteeruv valmistamisaeg, mitmele on antud kogused mõeldud,  lühike sissejuhatus retsepti kohta ja valmistamise kirjeldus (SISU). Peale nende andmete salvestamist saad sisetada retsepti koostisosad (KOOSTISOSAD) ja lisada retseptile pildi (PILDID).  
Koostisosade sisestamist alusta kas sõnaga "RETSEPT" (või näiteks "TAINAS") ja jätka siis juba ainete lisamisega. Sel moel saad retsepti koostisosad ära liigendada.
Retsepti sisetades saad otsustada, kas muuta oma sisetatud retsept avalikuks ehk siis kasutamiseks ka teistele toidutare lugejatele või mitte. Esimesel juhul vajuta retsepti sisestades klahvile "Soovin avalikustada". Nüüd jääb retsept ootele. Kui adminil on selle retsepti kohta küsimusi, esitab ta need sulle meilitsi ja muudab retsepti avalikuks. Vaikimisi on sinu retseptid kõik mitteavalikud.


Minu retsepti jagunevad "Minu retseptideks" ja "Minu lemmikuteks. Päises "nähtavat" osa vajutades saad tulemuseks vastavalt retseptide ja lemmikute nimekirja. Retseptide juures on kasutusel järgmised tingmärgid:
Retsept on avalik
Retsept on mitte-avalik
Retsept ootab avalikustamist
Minu lemmikul on minu poolt lisatud märkus
Retsept on minu nädalamenüüs
Muuda minu retsepti


"Minu lemmiku" haldamine
 • "Minu lemmiku" kategooria valik toimub lemmikut valides. Muuta saab seda samuti "muuda" nuppu kasutades, kui avad retsepti "Minu retseptid" nimekirjast.
 • "Minu lemmiku" märkuse lisamine ja muutmine toimub retsepti avades ja selle juures asuvas kastikeses. Märkus on alati mitteavalik.
 • "Minu lemmiku" eemaldamine toimub samuti sinu retseptilistist retsepti avades ja selleks ettenähtud nupukesest.
 • Muutmise sulgemine.

Retseptide kategoriseerimine, kuidas seda teha ja kategooriaid muuta?

Oma retseptikogus saad kõik retseptid jaotada kategooriatesse ja neid ka ise juurde luua ning neid muuta. Lehe vasakus üleval servas leiad menüü "Minu retseptid". Selle küljes oleva  +klahvi abil saad gruppe ja alagruppe juurde luua, „pliiatsit” kasutades saad neid muuta.
Retsepti gruppi saad muuta retseptide nimekirjast "Muuda retsepti" funktsiooni abil.

 

Uue kategooria lisamine
Kategooria muutmineKategooria haldamise nupud
 • Retsepte liigitades moodusta esmalt list peakategooriatest. Ilma nimeta kategooriat määrata ei saa.
 • Kategooria valik: siin saad ise moodustada peakategooriale alakategooria. Selleks sisesta alakategooria nimi ja vali paremalt peakategooria, mille alla alakategooria kuulub. 
 • Menüüs on olemas kategooria "üles" ja "alla" järjestamise nupud.
 • Kategooria kustutamine: kui kategooria all on retsepte või lemmikuid, küsib süsteem kinnitusena üle, kuhu kategooriasse antud retseptid liiguvad. Seega, kui soovid kustutada kategooriaid, kustuta enne ära tema alamkategooriad. Automaatselt genereeritud Sorteerimata/Varia kategooriat kustutada ei anna.
 • Katkesta nupp muutmise-akna sulgemiseks.
 • Muudatuste salvestamise nupp.


Kuidas muuta enda sisestatud retsept teistele kasutajatele nähtavaks?

Soovi korral saad muuta enda sisestatud retsepti nähtavaks kõigile Toidutare kasutajatele, kui avad retsepti, klõpsad nupule Muuda retsepti. Seejärel klikka retsepti all olevast valikust klahv „Soovin avalikustada”.  Nüüd jääb  retsept ootele, kuni admin selle avalikustab.
Kuna vaikimisi ei näe teised kasutajad sinu isikliku retseptiraamatu sisu, siis sinu poolt tehtud märkusi ega mitteavalikke retsepte teised kasutajad ei näe.

Toidupildi lisamine

Pilti saab lisada retseptile alles siis, kui oled retsepti esmakordselt salvestanud, sest alles siis teab server, millise retsepiga on võimalik pilt siduda. Pilti saab lisada vaid enda sisestatud retseptile.

Nädalamenüü koostamine 

Nädalamenüü rubriik on loodud selleks, et saaksid mugavalt koostada oma isiklikku menüüd nädalate kaupa terveks kuuks. Seda saad teha üldisest Toidutare retseptikogust "MINU MENÜÜ" nupule vajutades või isiklike retseptide seast "LISA MINU NÄDALAMENÜSSE" valides. Ühe päeva menüüsse saad lisada rohkem kui ühe roa.

Nädalamenüü kalender
 • Kalendri muudatuse salvestamiseks või sulgemiseks vajuta "Salvesta"
 • Nädalamenüüst eemaldamiseks vajuta "Eemalda"RETSEPTIDE JUURES ASUVATE TINGMÄRKIDE SELETUSED LEIAD KA "MINU RETSEPTID" NIMEKIRJA JUUREST.

KOMMENTAARID

Siiri Kirikal 26.jaan 2015 09:37
Kuna see retsept on avalik, siis saab paranduse sisse viia administraator. Vaid teie enda käsutuses olevaid retsepte saate aga ise muuta. Kirjutage mulle palun meilile siiri.kirikal@kirjas-
tus.ee, mida selles retseptis muuta sooviksite ja parandame ära.
Redone 25.jaan 2015 19:46
OK, nüüd ma näen küll, teisi retsepte saan ma tõepoolest niiviisi muuta, aga see üks, mida ma tegelikult tahaksin muuta, see ei anna endiselt sellist võimalust. Tegemist on minu retseptiga http://toidutare.ee/-
kasutajate_retsepti-
d/18D0A
(Kuulus rootsi kringel". Kas sellel on mingi viga sees või ei saa ainult mina seda muuta?
Redone 31.dets 2014 12:06
Kui vajutan "Muuda retsepti", siis sellel lehel absoluutselt mitte ükski asi ega link ei tööta. Võin tuhat korda valida "pildid", aga see lihtsalt ei ole link, see ei tööta. Isegi retsepti nime ei saa muuta. Retsepti kategooria muutmine "Muuda" alt samuti ei tööta. Asi ei ole ka veebibrauseris, et mõnega töötab, teisega mitte: proovin seda juba kolmandast arvutist, kõigis erinevad brauserid.
Siiri Kirikal 08.dets 2014 14:36
Redone: Just. Vajutage "Muuda retsepti" ning sealt valige "PILDID" ja "CHOOSE FILE". KUi nüüd tõstetud faili ära salvestate, on teil retseptil pilt ka juures.
Redone 05.dets 2014 21:03
Kui ma olen oma retsepti lisanud juba mõnda aega tagasi, kuidas saab siis pilti lisada? "Muuda retsepti" ei anna selleks mingit võimalust, sest nupp "Pildid" ei ole üldse aktiivne nupp.
1
Lisa kommentaar

Uued retseptid

Kauboikartulid rosmariiniga

Argitoidud
Kauboikartulid rosmariiniga