Linnulihatoidud

Grillitud pardifilee ahjus küpsetatud maisiga

Keskmine hinne: 1.94 Allikas: Maitsenaudingud Autor: Heimar Kuuskler
Kokasaate Maitsenaudingud 21.04.2008 retsept
Kogus: 1 portsjon
Puhasta pardifilee kelmest ja lõika nahapoolele hästi terava noaga peale ruudustik, kuid vaata, et ei teeks sisselõikeid fileesse, vaid ainult naha sisse.
Aseta pardifilee külmale pannile ning pann keskmisele kuumusele, lase pardifileel vaikselt pannil küpseda, nii et nahast hakkaks rasva välja tulema. Lisa kuumale pannile ka rosmariinioksad ja küüslauguküüned, mis annavad pannil pardifileele maitset.
Umbes 5 minuti pärast võid pardifilee keerata ringi ja eemaldada pannilt rosmariini ja küüslauguküüned. Maitsesta pardifilee praetud pooled Maldon helbesoola ja värskelt jahvatatud musta terapipraga. Lisa pannile eelnevalt keedetud maisitõlvik, küpseta pardirasvas mõlemilt poolt ja maitsesta Maldon helbesoola, värskelt jahvatatud musta terapipra ja Teriyaki kastmega.
Aseta pardifilee koos maisitõlvikuga ahju. Küpseta ahjus 160C juures, kuni pardifilee sisetemperatuur on 62'C (pooltoores), kui aga sisetermomeetrit ei ole, siis ca 10 minutit. Peale liha ahjust väljavõtmist lase fileel puhata ca 2 minutit lõikelaual.
Seejärel lõika filee lahti ja serveeri koos sooja maisitõlviku ja oliivõliga maitsestatud rukola salatiga.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa