Uudiskiri Instagram Facebook
 
Retseptid

Jäätunud varad

Retseptid

Jäätunud varad

Kersti Rea Oma Maitse
PrindiSoovita sõbrale
Foto: Jüri Seljamaa
Kuidas salvestada palava suve maitsed jäähelvesteks? Kuidas saaks süüa suppi ja pitsat, kui taina ja puljongiga pole aega mässata? Appi tuleb sügavkülm.
Jäälillekuubikud
Talvisel ajal on jäälillekuubikutega täidetud veekann efektne ja eksootiline. Looduslikult kasvanud söödavaid lilleõisi on hulgaliselt: kevadel paiselehed, margareetad ja sireliõied, õuna- või kirsiõied, edaspidi roosid, rukkilill ja lillhernes, kurgirohi, ristik, kress, saia- lill jne. Pista igasse jäävormi üks lilleõis ning vala vesi niimoodi peale, et see õie ilusti kataks.

Külmutatud marjapärlid
Väikeseid marju on nutikas suurel tasasel alusel ühe kihina külmutada, siis ei külmu marjad känkrasse, vaid jäävad igaüks eraldi nagu pärlid. Pärast külmumist paiguta marjad kottidesse või karpidesse. Nii külmutatud marju on hea lusikaga kotist võtta ning toitudesse puistata.
                                                 


Talvise koogi õunatäidis

Kui sügisesed aiad on õunauputuses, siis võib osa õuntest moosiks keetmise asemel koogitäidise jaoks sügavkülma pista. Ühtlasi on kogu tegevuskäik kiirem ja nõuab vähem suhkrut. Talvel on värske õuna maitsega kook alati võtta.

1 kg puhastatud õunasektoreid
100–200 g suhkrut (oleneb õunte hapukusest)
veidi vett


Pane puhastatud õunasektorid keedupotti, kummuta sinna sisse ka suhkur. Kalla peale törts vett, et see potipõhja kataks. Keeda 10–15 minutit. Õunatäidis peaks saama just sellise magususega, nagu seda koogi vahel näha tahad, seega timmi suhkrukogust. Sügavkülmuta portsjonite kaupa kottidesse või karpidesse.
                                             Lihapuljong


Kuubikutes seened ja roheline

Kiirjäätis banaanist ja piimast

Pitsatainas

Kuninganna koogi segu

Muidugi saab sarnast marjasegu aasta läbi külmletist osta, aga enda poolt hoolega valitud ja kuivatatud marjade ja ürtidega on tulemus võrreldamatult parem.

mustikaid
vaarikaid
hakitud münti
suhkrut


Mõtle läbi oma koduste koogivormide suurused ja prognoosi, kui palju seal küpsetades marju lisaksid. Edasi on juba lihtne. Leia õige suurusega kotid ja täida vajaliku koguse marjadega. Puista sekka hakitud ürte ja suhkrut: 2 supilusikatäit suhkrut poole liitri marjade kohta.
                                             


Pitsakaste

Ürdikuubikud

Magushapu Hiina kaste

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga