Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uus number

Oktoober

See sügis meile meeldib – juba tükk aega on saanud „toidusiilid“ omale talvevarusid luua ja kelder ähvardab lõhkeda. Köögis võib nüüd aga mõnuga valmistada toekamaid toite.
Just toekate poti- ja pajaroogadega Tuuli Mathisen lustibki – härjasabahautis, mmm ...! Maru leiab armastuskeele mädarõikaga. Good Foodi kokad veeretavad kuldseid kõrvitsaid potti-pannile. Sügist naudib täiel rinnal ka Kertu Lukas ja Katrin Press maalib selle kaunilt fotodele – tema pildistatud on ka see imeline mustika-õuna-tart, mis on ajakirja kaanel. Raili Mikk ei karda sügisel enam midagi, eriti mitte liigseid kaloreid: või, vahukoor ja nisujahu on kõik nii nagu vanastigi. Koogilaua katavad Rita Osa ja Lia Virkus.

Hiina meditsiini arst Rene Bürkland valab elujõuteed, kiidab Kuldtähe salvi ja annab elamisõpetusi. Telekokk Julia Child ... on teises äärmuses, pakatades elamisrõõmust, millele annavad tuge rohke või, koor ja rasv. Thea Karin sügab kukalt aga toidunimesid tõlkides: naise reied, nunna puuksukesed ja mis kõik veel ta loos jutuks tulevad – vuih!

Soomlased on ka selles ajakirjanumbris teenäitajaiks – ülejäägirestoran Loop on paljudele eeskujuks. Eesti restoranidest piilume aga Tabasalus FAO27 ukse vahel sisse. Lapsed sirguvad ja valmistavad vanematele üllatusõhtusööke. Rita Osa mängib sushi vormi ja maitsetega.

Lisaks on Saare- ja Hiiumaa jõudnud toiduajakirja oma parimal sügisesel moel: Saaremaal ahvatlevad tudra-, kanepi- ja tatrapõllud – kas te teate, mis on tuder?! –, Hiiumaal Sarve külas avaneb Heli Hahndorfi ja Kalle Kalle Talvi juures aga imede maailm: alpakad käivad kõrtsis, hülgeliha maitseb nagu ... heh, lugege ise! Leedriistandusest tulev siirup on kui mõisarahva lehvitus, suitsusauna suitsulammas on valminud lausa kirurgi täpsusega.

Nippe-nõkse ja häid mõtteid leiab ajakirjast nii palju, et neid ei hakka praegu üles lugemagi – avastusrõõmu peab ka jääma. Peaasi, et toidust oleks rõõmu ja seda ikka nauditaks. Kas ja kuidas see näiteks Eia Uuel on õnnestunud, selgub viimasel lehel.

Naudinguid! Rõõmu!
Teie Oma Maitse

Uued retseptid

Lavaššis küpsetatud kana

Kanaliha
Lavaššis küpsetatud kana