Uudiskiri Instagram Facebook
 
Ilma pikema sissejuhatuseta jooks esmalt ära Karita saadetud lugejaretsepti järgi tehtud smuuti avokaadost, rukolast ja tikritest. Klõmm! Käes on maikuu!
* Lehekuiselt rõkatab uues numbris Lauri Pedaja, kelle täpsest tituleerimisest peaks lugema ajakirjast. Igal juhul on Lauri kevadele kohaselt taimetoitlusse suundunud. Taimetoiduliselt jätkab ka Tuuli Mathisen, pakkudes „Suure plaani“ rubriigis just kõike värsket. Maru sekundeerib spargliga – no kuulake ise: „Spargel heidab maitsevoodisse meelsasti koos mandliga, estragoniste kastmete ja vedela munakollase sametiga.“ Tartu keerdub aga täitsa pahupidi, kui Agne Astel võitleb talumatustega – kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ju ikka saab. Taimse osa lõpetuseks rõõmutseb Rita Osa aga rabarberiga – teisiti ei oleks maikuus võimalikki.

* Ka lihasõpradele on selles ajakirjanumbris palju rõõmu. Perekond Kalved ja Tammed lihtsalt niidavad jalust heade grill-lihade ja salatitega ning söömakorra lõpetuseks pakutava varakevadise „sipelgapesa“ hapu ja magusa tasakaaluga. Hm, ja tuleb tõde tunnistada, et lihainnus sai seekord kokku ka Oma Maitse toimetus, valmistades The Quarteri restorani peakoka Valentin Tertšnõi juhendamisel vutti ja tursafileed. Söögimaraton kestis viis tundi! Kertu Lukas mõnuleb aga varakevadises aianurgas, lastes päikesekiirtel end silitada ja näiteks õunaga lõhetartaril kõhtu paitada. Good Foodi kokad annavad oma traditsiooniliselt heal viisil ka oma panuse eestlaste söögilauale.

JA VEEL: Lapsed küpsetavad küpsiseid – Hele-Mai Alamaa ja Eva-Maria Liivi näpunäidete järgi. Eia Uus ... appiii ... joob üleeilset kohvi ... Raili Mikk laiab jogurtiga. Tuuli Mathisen naudib räime, kilu, meritinti ja kiiska – no ei ole ju suurus määrav! Rita Osa õpetab nippe ja nõkse. Toitumisnõustaja Teele Teder flirdib antioksüdantidega. Hobikokad teevad tõelist toidurevolutsiooni – vaadake ette, profikokad! Sushi-kohtades on kuumaks teemaks poke. Ja tavarubriigid nagunii: vidinad, uudised, huvitavad toidukaubad jms.

Reibast maikuud!
Teie Oma Maitse

Märksõnad

mai

Uued retseptid

Lagman

Argitoidud
Lagman