Pastatoidud

Spagetikook tomatikastmega

Keskmine hinne: 3.5 Allikas: 100 rooga Autor: Maire Suitsu
Spagetid valmivad imekiiresti, eriti kui kokkaja koju jõudes esimese asjana lülitab sisse elektrikannu ja laseb vajaliku keeduvee kärmelt kuumaks.
Kogus: 1 portsjon
Pane kastmeained väikesse paksupõhjalisse keedunõusse, kata kummulikeeratud sõelaga ja lase tasakesi podiseda. Aja 2 liitrit vett keema, lisa sool ja spagetid ning keeda neid umbes 8 minutit. Nõruta sõelal. Sega kõik muud ained kokku, kalla juurde spagetid ning sega hästi läbi. Kuumuta pannil õli ja tõsta sinna pool spagetisegust, vajuta lusikaga tasaseks. Raputa peale riivitud juust, kata ülejäänud spagetiseguga. Küpseta madalal kuumusel 8 minutit. Libista kook suurele vaagnale, pane pann, põhi üleval, vaagna peale ning keera koos ringi. Küpseta veel 8 minutit. Libista vaagnale ja lõika neljaks. Serveeri koos kuuma kastmega.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
Hindaja 01.sept 2010 18:25
väga maitsev tuli;)
jannza 05.nov 2008 11:50
Aitäh, NurrMarta, vastuse eest, nüüd asi selge :)
NurrMarta 05.nov 2008 10:49
Kui Sa kunagi oled tomatikastet (või ka näiteks moosi) keetnud, siis tuleb kindlasti ette, et see mass pritsib podisedes päris korralikult. Ja ongi soovitus midagi "õhulist" peale panna, mis samas ei takistaks aurustumist, mis on vajalik kastme paksenemiseks. Müügil on ka spetsiaalsed võrgulise pannikatted, aga seda ei pruugi kõigil olla. Nii et sõel ajab asja ära :)
jannza 05.nov 2008 08:58
Ma ei saa aru, miks on vajalik katta keedunõu kummulikeeratud sõelaga?
1