Peotoidud  » Jõulud

Lemmik lammas

Keskmine hinne: 3.5 Allikas: Eesti Naine Autor: Hele-Mai Alamaa
Lambakints on üks äraütlemata mõnus ja seltskondlik roog. Kuulsast kasukamaitsest – pean tunnistama – ei tea mina mitte kui midagi. Kas on olnud tallekesed nii head või aitab maitsestamine, marineerimine... Igal juhul seda peljata küll ei tasu.
Valmistusaeg: üle 60 min
Kogus: 8 portsjonit
Niisiis, puhasta kints rasvast ja kelmetest. Ja piki ühtlaselt küüslauguga – tee terava noaga väike sisselõige ja küünest lõigatud neljandik leiabki pesa. Paar küünt hoia pasta jaoks alles. Edasi hõõru kogu lihatükki ohtra soola ja pipraga. Samal ajal haki blenderisse petersell (ka pehmed varred kõlbavad hästi), sibul, paar küüslauguküünt, pigista sidrunitest mahl ja lisa umbes pool klaasi oliiviõli. Lase kõik mõnusaks roheliseks pastaks. Plödista kints ühtlaselt üle, pista kilekotti ja jahedasse pidupäeva ootama. Üle öö võiks sel kindlasti lasta lihtsalt olla. Mis ju sobibki suurepäraselt. Kui külalised hakkavad saabuma, keerad aga ahju 175 kraadi peale, arvestad kolm tunnikest, ja ei mingit mäsu enam. Lammas saab ahjus valmis justkui iseenesest. Aegajalt kasta vee ja praeleemekesega.
Kõrvale krõmpsuma: puhasta porgandid, nõrista õliga üle, lisa rosmariinioksakesi ja pisut soola. Kui on tegemist suuremate magusasõpradega, sobib ülihästi ka paar lusikat vedelat mett sekka siristada. Kui lamba valmimiseni on jäänud veel tunnike, saada porgandid ahju kintsule seltsiks. Poole tunni möödudes lisa ka õunapabulad. Ja nii valmibki üks figuurisõbralikum alternatiiv kartulipudrule, mis passib samuti imehästi selle külluse kõrvale.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa