Peotoidud  » Lihavõtted

Saiakorvid suure kollase munasilmaga

Keskmine hinne: 3.59 Allikas: Eesti Naine Autor: Maru
Kui hommikuse rongiga jõuab kohale külaline, kel kõht koriseb ja meel varasest ärkamisest mõru, valmista talle suure kollase munasilmaga hommikusaiad. Serveeri kange piimakohviga!
Valmistusaeg: kuni 20 min
Kogus: 6 portsjonit
Lõika röstsaiaviiludelt ära koorik ja määri muffinipanni augud õrnalt võiga. Pane võid ka saiadele, aga mitte ülearu paksult, pigem õrna kirmena. Seejärel määri neile kas pestot, Harissa pastat, adžikat või fetaki juustu. Just nii paksu kihina, kui süda soovib.
Suru saiaviilud õrnalt muffinipanni aukudesse ning löö katki pisemat sorti munad (M-suuruses munast jääb veidi valget üle ning saab hiljem valmistada õhkõrnu beseesid). Korvikest pole mõtet ju lihtsalt ära ujutada. Poeta muna igasse saiakorvikesse, jahvata peale pipart ja lisa soola ning küpseta 180-kraadises ahjus 10 minutit. Kui soovid kõva munakollast, siis lisa vajalikud minutid.
Püüa saiakorvikesed vormist välja ja lase hea maitsta.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
poiss 09.apr 2012 19:38
ime lihtne ja väga maitsev
Hindaja 07.apr 2012 11:33
Sai pühadeks teha ja täitsa huvitavad olid. Igatahes tekitas sööjates elevust. Munavalgega oli natukene mängimist. Kusjuures mõni sai sai munavalget rohkem ja see jäi parem, polnud nii kuiv. Need polnud küll sellised nagu pildil, aga paremad. Kasutasin rohelist küüslaugu ja juustu pestot.
Karumamma 06.apr 2012 13:13
Väga põnevad
1