Peotoidud  » Lihavõtted

Küpsisetort kohupiima ja marjadega

Keskmine hinne: 3.63 Allikas: Toidutare Autor: Eva Palu
Savoiardi küpsised on tordi tegemisel ideaalsed -  need imavad hästi maitseid ja vedelikku. 
Valmistusaeg: 20-40 min

+ 12 tundi maitsestumiseks

1. Mõõda ca 20 cm-se koogivormi sisemise ringi ümbermõõt ja märgi selle pikkus küpsetuspaberile. Märgi küpsiseriba kõrguseks ca 5 cm.
2. Valmista küpsisetainas nii nagu Savoiardi küpsiste retseptis. Esmalt lase kondiitrikotist küpsetuspaberile küpsiseriba, nii et need saad küpsetatult ühe pika riba. Ülejäänud tainas küpseta eraldi küpsistena.
3. Täidiseks vahusta 2 dl vahukoort suhkruga, sega kohupiima, sulanud tumeda šokolaadi ja mustikatega.
4.  Võta 20 cm-ne koogivorm, millel on lahtikäiv põhi, eemalda see. Aseta ilma põhjata koogivorm serveerimisalusele ja aseta küpsiseriba koogivormi sisse nii, et sellest moodustuks koogi välimine serv.
5. Kasta üksikult küpsetatud küpsised ühekaupa mahla sisse ja äärista nendega põhi. Tõsta peale paar supilusikat täidist ja kata taas küpsistega. Täida kook kihiti küpsiste ja vahukoore-kohupiimaseguga. Aseta kook üleööks külmkappi.
6. Järgmisel päeval eemalda kook vormist, vahusta 2 dl koort 2 spl suhkruga ja tõsta koogile. Kaunista sügavkülmutatud marjadega.


MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
Mahmud 17.veeb 2014 04:44
How could any of this be better stated? It cotnul'd.
maire 16.jaan 2014 16:05
Viis keele alla
Siiri Kirikal 13.märts 2013 13:15
Kohendasime valmistamisõpetuse täpsemaks ja arusaadavamaks. Ja "mina" märgib õigesti, küpsiseserv moodustub kokkuküpsenud küpsisest.
merle. 13.märts 2013 11:02
minaga,nõus,ma ei hakkaa katsetamaagi.
mina 12.märts 2013 15:34
Veel segasemat valmistusõpetust annab leida. Mitte midagi ei saanud aru kuidas siis see küpsiseserv tekib, kas kokkuküpsenud küpsistest või tuleb eraldi laduda?
1