Peotoidud  » Muu

Kook isale, kõigist parimale

Keskmine hinne: 2.85 Allikas: Toidutare Autor: Eva Palu
See ei ole mingi niisama kook, vaid kook tõelistele maiasmokkadele. Kook ei vaja ahjus küpsetamist ja seega jõukohane ka väiksematele perenaistele.
Valmistusaeg: üle 60 min
1. Peenesta kõik küpsised peeneks puruks. Kui mõned tükid jäävad sisse, ei ole sellest lugu.

2. Koogipõhjaks valmista ette 24 cm-se läbimõõduga lahtine koogivorm. Lõika koogivormi põhja suurune küpsetuspaber ja aseta see vormi põhja. Määri võiga koogivormi sisemine serv, lõika vormi servade jaoks küpsetuspaberist sobivad ribad ja kinnita need määritud või abil koogivormi külge.

3. Koogipõhjaks pane potti või, koor ja iiriskommid. Kuumuta massi madalal kuumusel pidevalt segades, kuni kommid on sulanud ja mass ühtlane. Haki metspähklid šokolaadis peenemaks ja lisa koos 100g küpsisepuruga iirisemassi sisse. Sega segamini ja määri koogivormi põhja. Seda on lihtsam näppude abiga teha.

4. Täidiseks sega kohupiimakreem tükeldatud halvaa ja peenestatud küpsistega. Kalla koogivormi. Aseta külmkappi vähemalt 5 tunniks tahenema (võib ka üleööks jätta).

5. Võta tahenenud kook koogivormist välja ja aseta serveerimisalusele. Katteks pane potti või, iirised (säilita mõned kaunistuseks) ja koor ning kuumuta madalal kuumusel pidevalt segades, kuni kommid on sulanud ja mass ühtlane. Kalla see koogile ja kaunista iiriste ja metspähklitega.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
Liisa 01.dets 2013 21:24
Super hea kook. Tegin täpselt retsepti järgi ja maitses kõigile. Isegi nii väga, et otsisin just retsepti välja, et seda isale ka sünnipäevaks teha:) Aitäh!
Maris 10.nov 2013 19:35
Aitäh hea retsepti eest! Just koogipõhi oli minu jaoks vau-efektiga, nii mõnus, natuke meenutas sipelgapesa torti. Täidises kasutasin maitsestamata kohupiima (Alma torukat) ja halvaa asemel valget sulašokolaadi, sest mees, kellele tordi isadepäevaks tegimegi lastega, halvaad ei armasta.
Eva 10.nov 2013 09:37
Võib olla nii maitsestamata või maitsestatud.
Gerda 09.nov 2013 19:39
Kas kohupiimakreem peaks olema maitsestamata v maitsestatud?
kris 09.nov 2013 17:08
Tegin täna katse ära. Hea lihtne teha. Asja muudab toredaks juba ka see, et laos saab ise päris palju ära teha. Põhi maitses muidugi hästi ja alla ei jäänud maitsepoolest ka sisu, kui homme veel katte peale saab siis tuleb sealt üks paras pomm, mida üe ühe tüki naljalt süüa ei suuda :)
Vaive 06.nov 2013 17:19
Päris ahvatlev kindlasti proovin ka selle koogi tegemise ära
ene 05.nov 2013 11:55
Valmistusaeg ju siis lausa 6 tundi - ongi üle 60 minuti. Aga küllap on seda vaeva ka väärt maiuspala:)
1