Uudiskiri Instagram Facebook
 
Eesti

Peedi-porgandikuklid tüümianiga

Eesti

Peedi-porgandikuklid tüümianiga

Tuuli Mathisen Oma Maitse
PrindiSoovita sõbrale
Foto: Tarmo Virkus
Et köögilauale värvi tuua, on heaks nipiks kasutada talviseid juurikaid ka saiatainas. Sel moel tehtud saiad säilivad ka kauem värskena.

üle 60 min

Retsept
Porgand (riivitud ja võis hautatud) või
2 dl Peet (riivitud ja võis hautatud)
25 g Või
Tüümian
0.5 pk Kuivpärm
1 dl Grahamjahu
4 dl Nisujahu
Nisukliid
2 dl Vesi (käesoe)
0.5 spl Mesi
0.5 tl Sool
1 tk Muna (määrimiseks) või
Piim
Hauta riivitud juurvilja või sees, kuni see on peaaegu pehme. Maitsesta ning jahuta enne tainasse panemist toasoojaks. Võid kasutada ka keedetud peeti, hauta see samamoodi võis tüümianiga läbi, siis muutub maitse intensiivsemaks. Sega kuivpärm jahude ja nisukliidega. Nirista toasooja vee sisse siirup ja sega jahuseguga. Sõtku kuni ühtlase taina moodustumiseni. Lisa hautatud juurviljad ja sõtku ühtlaselt taina sisse. Vormi tainapall ning pane rätiga kaetult
sooja kohta kerkima. Tainas peab kerkima vähemalt kahekordseks, tavaliselt kulub selleks 1 tund või kauem. Võid tainast kergitada ka kergelt soojendatud praeahjus, kuid jälgi, et ahi liiga soojaks ei läheks (temperatuur ei tohi üle 50 kraadi olla).
Vormi kerkinud tainast jahusel tööpinnal kang ja lõika see peopesasse sobituvateks pallikesteks. Jäta ahjuplaadile veel vähemalt pooleks kuni üheks tunniks kerkima. Määri kuklid pealt kas lahtiklopitud munaga või piimaga, puista peale nisukliisid. Küpseta 200-kraadises ahjus 15 minutit.

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool