Road  » Hoidised » Köögiviljasalatid

Pikels ehk marineeritud köögiviljad

Keskmine hinne: 3.5 Allikas: Vanaema kokaraamat Autor: Toidutare
Marineeritud segaköögivili.
Kogus: 1 portsjon
1. Pese kõik köögiviljad hoolega puhtaks, viimasele pesemisveele lisa veidi soola. Tomatite koor torgi puutiku või roostevabast terasest noa otsaga läbi; herne- ja oakaunad keeda poolpehmeks, lillkapsapea murra väikesteks osadeks ja keeda samuti poolpehmeks, eemalda koorekiht ja lõika sämbulise noaga ribadeks, väikesed sibulad koori ja keeda samuti poolpehmeks. Maguspipral eemalda vars ja seemned ning lõika pikuti ribadeks.

2. Nii ettevalmistatud köögivili laota vaheldumisi koos maitseainetega purki. Vala keedetud marinaad peale, nii et see katab köögivilju. Purgid sule kohe. Umbes kolme nädala pärast saab marineeritud segaköögivilja juba tarvitada. Marinaad võib sisaldada ka vähem äädikat, sel juhul keedetakse köögivilja vähem, pannakse metall- või klaaskaanega suletavaisse purkidesse ning kuumutatakse 100 kraadi juures 40 minutit. Kurgid ja tomatid tuleb sel juhul ära jättta, sest nad muutuksid 100 kraadi juures kuumutamisel liiga pehmeks.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
si 14.sept 2005 23:39
Sain sellise suurepärase hoidise külakostiks.Proovi-
sin järgi teha mingi vana rts.raamatu järgi-tuli välja küll,kuid kõigele sellele heale lisasin veel väikseid kupatatuid võiseeni.Super.
1