Kookosrasv

  • inglise k:  coconut butter
  • soome k: kookosrasva

Palju vaidlusi ja lahkarvamusi põhjustanud rasv oli maailma kõige levinum taimeõli kuni 1960-ndate aastateni, kui liidrikohale tõusis sojaõli.

Kookosrasv võib olla ka õli. Just nii see ongi, kuna +25° kõrgemal temperatuuril muutub lumivalge tahke rasv läbipaistavaks kookosõliks.

Kasutamine. Kookosõli on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduainena kui kosmeetikumina ja isegi ravimina; eriti palju kasutab seda india rahvameditsiin ajurveda.
Valmistamine. Kookosõli pressitakse küpsete, ise puu otsast langenud kookospähklite tükeldatud viljalihast. Protsessi vältel ei tõuse tooraine temperatuur kõrgemale kui 32°, mistõttu võib tehnoloogiat võrrelda külmpressitud oliiviõli tootmisel kasutatuga.

Omadused. Lõppenud sajandi viimase nelja aastakümne jooksul toimus USA-s äge kookosrasvavastane kampaania, mille algatajateks ja eestvedajateks peetakse maisi- ja sojaõlide suurtootjaid. Loomulikult levisid ja kinnistusid USA-s omaksvõetud tõed ka Euroopas. Kampaania põhines tõsiasjadel, et kookosõli on toatemperatuuril tahke ning et suur osa kookosõli rasvadest kuuluvad küllastunute hulka. Need faktid tõmmati üldisest kontekstist välja ja kasutati kookosõli väärtuste täielikuks eitamiseks või vähendamiseks. Kookosrasva peamiseks patuks kuulutati veresoonte ummistamine ja kolesteroolisisalduse tõstmine.

Uued uurimused. Mitmed hiljuti USA-s läbiviidud sõltumatud uurimised aga on tõestanud kookosõli vaieldamatult häid omadusi, seda niihästi toiduainena kui kosmeetikumina. Järgnevalt mõned olulisemad faktid ja nendest tuletatud järeldused, mida igaüks võib muidugi oma soovi kohaselt kas uskuda või valeks arvata.

*Kookosrasv on taimse päritoluga rasv, mis ei sisalda üldse kolesterooli ega tõsta ka halva kolesterooli sisaldust; ühe kaaluühiku kohta sisaldab ta vähem puhast rasva ja kaloreid kui ükski teine toidurasv.

*Kookosrasvas leiduvad erilised rasvhapped aitavad organismil võidelda mitmete bakterite, viiruste ja seentega, lõhustades viimaste lipiididest koosnevaid kaitsemembraane.

*Kookosrasv parandab kõhunäärme tegevust, parendab veresuhkru kasutamist organismi poolt ja tõhustab kaaliumi ja magneesiumi ning rasvas lahustuvate vitamiinide imendumist verre.

*Regulaarselt manustatav kookosrasv suudab viia tasakaalustatult toituva inimese kolesterooli normaaltasemele. Mitmed tunnustatud meedikud soovitatavad lisaks mitmekülgsele toitumisele tarvitada päevas 1–4 supilusikatäit kookosrasva.

*Kookosrasv on suurepärane kuiva naha ravim; ka võib seda kasutada masaazhiõlina. Tegutsedes antioksüdandina, kaitseb kookosrasv nahka vananemise eest. Äärmiselt populaarsed on kookosrasvast käsitsi valmistatud, kümnete eri lõhnade ja lisanditega seebid. 

Säilitamine. Et kookosrasv säilitaks oma väärtuslikud omadused, tuleb teda kindlasti kaitsta valguse eest. Külmkapis hoidmine pole oluline, kuna kookosrasv säilib ka tavalises toidukapis värskena väga pikka aega.

MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa