Uudiskiri Instagram Facebook
 
Prantsuse köök

Deglasseerimine

Prantsuse köögist pärinev meetod pärast liha praadimist pannile jäänud mahlade ja muude maitsvate praadimisjääkide ärakasutamiseks kastme valmistamisel.
Deglasseerimiseks eemaldage kõigepealt liigne rasv, jättes pannile vaid paar lusikatäit. Korjake vahukulbiga või kurnlusikaga välja täiesti kõrbenud tükikesed, mis võivad olla ebameeldiva maitsega ning sisaldavad tervisele ebasoodsaid ühendeid.Vähendage pliidikuumus keskmisele. Kui soovite kastmesse sibulat, lisage see kohe  peenestatud kujul ja kuumutage pidevalt segades mõned minutid. Kallake seejärel pannile umbes detsiliiter punast või valget veini, magedat lihaleent või lihtsalt vett. Reguleerige kuumus kõrgeks ja hakake kohe puust labidakesega kaapima panni põhjalt lahti pruunistunud lihajääke. Kui panni sisu hakkab muutuma siirupitaoliseks, tõstke pann pliidilt, maitsestage vajadusel kaste raasukese soolaga ja serveerige kuumas hoitud lihalõikude või prae juurde.
Kastme kogus on küllaltki väike, kuid ei maksa unustada, et see on mõeldud liha peale kallamiseks täiendava maitsestamise eesmärgil, mitte liha kõrvale serveeritavate lisandite üleujutamiseks.

PrindiSoovita sõbrale Instagram
Kommentaare 0

KOMMENTAARID

Lisa kommentaar

Uued retseptid

Brokoli-juustusupp

Püreesupid
Brokoli-juustusupp