Uudiskiri Instagram Facebook
 
Ungari köök

Ungari köök

  • Ungari köök erineb teistest peamiselt toiduvalmistamisviiside poolest, kuna toiduainete valik on paljude maade taoline.
  • Toite praetakse ja hautakse searasvaga. Võid pannakse tainasse, taimeõli tarvitatakse harva. Eelistatakse singirasva. Väga suurel hulgal lisatakse toitudele hapukoort, seejuures tihti teisi vedelikke ei pandagi. Kastmeid paksendatakse enamasti jahuga, mis valatakse toidule hapukoorega segatult.
  • Liha ja köögivilju hautatakse peamiselt oma mahlas, vett või puljongit lisatakse vaid nii palju, et toit põhja ei kõrbe.
  • Selleks et toiduainete mahl ei auruks, tarvitatakse raske kaanega hautamisnõusid. Hautamise eel liha tavaliselt tükeldatakse.
  • Peale rikkaliku ning omapärase liha- ning kalatoitude valiku iseloomustavad ungari kööki jahutooted: klimbid, käkid, nuudlid, saiad, pirukas ja muud. Neid serveeritakse iseseivalt ja teiste toitude lisandina.
  • Toite maitsestatakse väga hoolikalt, pannes rõhku maitse- ning lõhnaomaduste kooskõlale. Enamasti tarvitatakse magusat paprikat, sibulaid, peterselli ja sellerit koos pipra, majoraani, piparrohu, tüümiani, köömnete ja teiste maitseainetega. Neid lisatakse julgemalt, kui meie harjunud oleme, siiski oleks ekslik arvata, et ungarlased hindavad lihtsalt teravmaitselist toitu. Olulisem on rohkete maitseainete sobivus, mitte teravus.
  • Toitude serveerimine on kaunis. Rõhutatakse korraga serveerivate toitude värvuste kooskõla, kaunist vaagnate asetamist, leidlikust uute huvitavate serveerimisviiside esitamisel.
PrindiSoovita sõbrale Instagram
Kommentaare 1

KOMMENTAARID

Andrea 19.okt 2015 15:33
Teine punkt ei ole päris õige. Ungaris kasutatakse küll palju searasva, ja nagu viimased uuringud näitavad on see kasulikum kui õli, kuid hea päevalilleõli ja või on ungari toitudes samuti omal kohal. Hapukoort lisatakse vaid üksikutele toitudele ja kaugeltki mitte nii palju, kui eesti köögis. Sellist asja nagu singirasv pole olemas.
1
Lisa kommentaar

Uued retseptid

Brokoli-juustusupp

Püreesupid
Brokoli-juustusupp