Uudiskiri Instagram Facebook
 
Piimatooted

Hapukoor

  • inglise k: sour cream
  • soome k: smetana, hapankerma
  • rootsi k: gräddfil

Meil väga ohtralt kasutatav toiduaine kujutab endast rõõsast koorest kultuurbakteritega hapendatud toodet, mille rasvasisaldus võib olla 10–25%.
Omadused. Suurema rasvasisaldusega hapukoor on tavaliselt paksem kui lahja variant; samas on tänapäeval võimalik looduslike paksendajate ja stabilisaatorite abil paksuks muuta ka lahjat hapukoort.
Säilitamine. Hapukoor säilib heades tingimustes tänu piimhappebakteritele suhteliselt kaua, muutudes ajapikku vaid veidi hapukamaks ja paljude meelest isegi paremaks.
Külmalt kasutamine. Külmadesse salati- ja dipikastmetesse valige hapukoor sõltuvalt ülejäänud komponentidest. Paksendatud võileivamajoneesi kõrvale võiks valida vedela hapukoore, ja vastupidi. Kui asendate osa hapukoorest jogurtiga, võiks hapukoor olla kas paksendatud või kõrgema rasvasisaldusega. Soolastes tarretatud tortides ja muudes zhelatiiniga tarretistes võib tarvitada vedelat hapukoort.
Kuumadesse roogadesse lisamisel tuleks teada, et otse keeva vedeliku hulka segatud või kuumale pannile kallatud hapukoor läheb paratamatult kokku. Seda pahandust ei juhtu, kui segate kõigepealt koore hulka ettevaatlikult veidi kuuma vedelikku, lisate saadud segu peene nirena kuuma supi või kastme hulka ning hoolitsete selle eest, et roog enam keema ei tõuse.
Jahuga paksendatud kastmetes on koore kokkuminemise risk väga väike. Kuumutage jahu vähese rasvaga läbi ja lisage seejärel vett või piima. Laske kaste keema tõusta, segage hästi läbi ning lisage seejärel hapukoor. Selle juhise järgi talitades võite kastet hautada just nii kaua kui tarvis.
Asendamine. Külmades kastmetes saab hapukoort osaliselt või täielikult asendada paksu stabiliseeritud ehk paksendatud jogurtiga. Kuumades roogades on hea asendaja crème fraîche (vt märksõna), mida võite ka ise kodus valmistada ning mis on hapukoorest stabiilsem ega lähe nii hõlpsasti kokku.

PrindiSoovita sõbrale Instagram
Kommentaare 0

KOMMENTAARID

Lisa kommentaar

Uued retseptid

Brokoli-juustusupp

Püreesupid
Brokoli-juustusupp