Uudiskiri Instagram Facebook
 

Itaalias Carignano, Hispaanias Cariñera. Lõuna-Prantsusmaal laialdaselt kasvatatav sort, mis annab soojades piirkondades suurt saaki.

Sort on väga vastuvõtlik külmale ja hallitusele. Kasutatakse palju segudes Syrah’, Cinsault’, Grenache’i ja teiste Languedoc-Roussillonis ja Lõuna-Rhõne’is kasvatatavate marjadega.
Veinid on suhteliselt lihtsad ja nn talupoeglikud, sisaldavad palju parkhapet, tanniini ning on maitselt jõulise mõrkja struktuuriga. Enam kasutatakse marja Corbiére’is ja Minervois’s, kus segatakse Grenache’i ja Syrah’ga, et saada meeldivaid, veidi pipraseid, küpsete kirsside ja mustikate järgi lõhnavaid veine.
Sobib hästi pasteetide ja metslinnulihast toitudega. Võib pakkuda ka ürdiste loomalihast pajaroogade juurde, mille komponentideks on kindlasti sibul ja küüslauk.
Hispaanias kannab nime Cariñera, seal kasvatatakse seda peamiselt Kataloonias ja teistes Hispaania idapoolsetes piirkondades. Esineb ka Rioja piirkonnas, kus mõned tootjad segavad seda Tempranilloga, et lisada veinile veidi enam parkaineid.
Itaalias tuntakse Carignano nime all. Kasvatatakse peamiselt Sardiinia saarel ja Rooma linna ümbruses, kust tulevad tugevad ja jõulised, veidi karmid punaveinid.

PrindiSoovita sõbrale Instagram
Kommentaare 0

KOMMENTAARID

Lisa kommentaar

Uued retseptid

Brokoli-juustusupp

Püreesupid
Brokoli-juustusupp