Uudiskiri Instagram Facebook
 

Uue Maailma, täpsemalt Austraalia ja Lõuna-Aafrika sünonüüm Syrah’ marjale.

Tuntuim kirjaviis on Shiraz, sest Austraalia veinid on muutunud populaarseks ja prantslased oma Rhõne’i parimate veinide etiketile marjasorti ei kirjuta.

Shiraz on Austraalia üks populaarsemaid punaseid sorte ja teinud tähelennu kõigil maailma veiniturgudel. Veinid on täidlased, üleküpsenud tumedate marjade aroomiga, liköörsed, mündi ja eukalüpti alatooniga, vürtsidest võib tunda vanilli ja kaneeli. Maitses on rohkem vihjeid šokolaadile kui piprale, tunda on magusapoolseid, lausa moosiseid tumedaid marju: mustikat, üleküpsenud põldmarja, musta sõstart. Tavaliselt on veinil ka kõrge alkoholisisaldus. Kasutatakse palju segudes, eeskätt Cabernet Sauvignoniga.

Kuna veinides on tunda magusate marjade maitset, sobivad need tasakaalustama vürtsikaid grillitud looma- ja sealihatoite. Haakuvad ka vürtsikate pastaroogadega ning sobivad oma pehmuse ja ümarusega hästi iseseisvateks seltskonnajookideks.

Hinnalisim Austraalia Shiraz, mis pistab rinda oma kaksikvennaga vanast maailmast, on Penfolds Grange, mille hind ja maitseomadused ei jää alla Rhõne’i oru Hermitage’ile.

PrindiSoovita sõbrale Instagram
Kommentaare 0

KOMMENTAARID

Lisa kommentaar

Uued retseptid

Brokoli-juustusupp

Püreesupid
Brokoli-juustusupp