Hooaeg
Lõuna isale

Isadepäeva tähistatakse maailmas erineval ajal ja erineval moel. Põhjamaades novembris, Ameerikas juunis ja Venemaal endiselt veebruaris, koos armee ülistamise tseremooniatega. Enamikele meist pole poliitilised väljahõiked sel hetkel peamised. Pigem hoopis teadmine, et lastele on isa eeskujuks, turv…

Muu
Lihtne Eesti köök

Paljudes kodudes üle Eestimaa on vabariigi aastapäeval ilusaks tavaks lumivalge laudlinaga kaetud laud hea-paremaga täita. Koos peedisalati ja sõira serveerimisega kulgeb jutt kärmelt eesti asjale ja head maitsed panevad vahepeal ka toidust rääkima. Eesti köök pakub isevalmistamise ajalugu, mille il…

Muu
Mõnusad suupisted aastavahetuseks

Suupisted ja värsked salatid on aastavahetuse paiku eriti meelt mööda.

Muu
Hõrgutisi aastavahetuseks

Kõigil on kindlasti juba aastavahetuse plaanid ammu paigas. Kes ballil, kes hotellis, kes banketil, aga enamik peavad kindlasti ise oma toidulaua eest hea seisma ja selle võimalikult pidulikuks, koduseks või mugavaks planeerima, vastavalt sellele, kus ja kuidas uus aasta tuleb. Valikus on nii peenem…

Muu
Nädal algab naistepäevaga!

Kuna naistepäev langeb sel aastal argipäevale, siis pääsevad mehed kergema vaevaga: mõelda on vaja vaid hommiku- ja õhtusöögi peale!

Muu
Palju õnne, Eesti!

Kõik eestlased, kes vabariigi aastapäevaballi nimekirjast välja jäänud, peavad kodus ise sünnipäevalaua katma ja väärika peo püsti panema.

Muu
Lauake, kata end!

Seekordne menüü on kokku pandud kõigi piduliste peale mõeldes, kellel soov vana aasta võimalikult lõbusalt ära saata ja uus meeldejäävalt vastu võtta.

Muu
Täna ei taha ma kiisust, ei kutsust...

Läheneb aasta üks armastatumaid ja südamlikumaid tähtpäevi, emadepäev - emmede erilise hoidmise ja hellitamise päev. Kodutööd võiks kõik olla sel puhul isade ja laste teha. Ka köögikohustustest jäägu ema nii tähtsal päeval täiesti vabaks.

Muu
Hommikueine voodisse, õhtuks mõni isetehtud kook - seda naised ootaksid!

Kuna tänapäeval on lilli poodides lademetes ja ei pea sugugi mantlinööpe ohverdades iga hinna eest turul auto aknast müüdavate nartsisside eest võitlema, siis tuleb midagi enamat ja isiklikumat korda saata: näiteks köögiterritoorim sellel päeval enda…

Muu
Võitle, Eesti, võitle!

Hoolimata keerulistest aegadest tähistavad kõik eestlased kindlasti 24. veebruaril pere või sõprade ringis oma riigi järjekordset sünnipäeva, seekord väärikas 91. Menüü olgu sel puhul traditsiooniliselt eestimaine.

Muu
Suupisted – mõistlik jätk jõuluaja vaaritamisele

Oivalised jõulumaitsed veel keelel aga kahjuks ka lisakilod ähvardamas… nüüd tahaks vahelduseks midagi sümboolset ja kerget. Uue aasta ootuses suheldakse heade sõprade ja sugulastega. Suurest söögist ei ole aga huvitatud ei võõrustajad ega külalised. Siis tulevad appi kõikvõimalikud suupisted, lihts…

Muu
Pillerkaar aastavahetuse pidulaual

Aasta viimasel päeval tahaks ju midagi head! Eriti kui klaasis kihisevad joovastavad mullid ja pea on pidumõtetest uimas. Väike eriline amps on just see, mis aastale ilusa punkti paneb.

Muu
Tee emale pühapäev ilusaks

Igale emale on suurimaks kingiks see, kui tema lapsed teda armastavad. Ei ole midagi toredamat kui näidata oma emale oma tänulikkust sellega, et valmistad talle toreda söömaaja, olgu selleks siis hommikusöök voodisse, pidulik lõuna või lihtsalt üks lihtne, kuid armastusega tehtud kook.

Muu
8 koogiretsepti 8. märtsiks

Tee oma naisperel suu magusaks! 8 maitsvat kooki,mille hulgast peaks igaüks jõukohase retsepti leidma.

Muu
10 hommikusöögiideed naistepäevaks

Õige mees ei lase naistepäeval oma naist köögi lähedalegi.

Muu
Söö nagu president!

Pidulikke retsepte presidendi peakokalt Indrek Kivisalult

Muu
Pärast paraadi läheb suuremaks praadimiseks

Klassikaline pidulaud kodumaa juubeliks.

Muu
Mis on see õige eesti maitse?

Eesti? Mets ja meri, pime ja külm, tõde ja õigus - midagi pole teha, sellised me oleme. Aga eesti köök?

Muu
Mida pakkuda aastavahetusel?

Jõulud on möödas, püksirihmad ja seelikuhaagid on uutele mõõtudele sobivaks reguleeritud, aga ukse taga on juba uus pidu - aastavahetus!

Muu
Rõõmus ja südamlik emadepäev

Küllap on igaüks kogenud, kui suuresti määrab hommik kogu ülejäänud päeva meeleolu. Ehkki head tuju ja reipust läheb vaja iga päev, on perekondlike tähtpäevade puhul õige meeleolu loomine eriti tähtis.

Muu
Uusaastaöö sädelev pidulaud

Müstilised tunnid, mil järjekordne aasta libiseb möödanikku, kätkevad endas rohkesti rõõmu ja tulevikulootusi. Selle eripärase öö tähtsust rõhutab tavapärasest heldemalt ja edevamalt ehitud pidulaud, mille sädelus annab ka kõige tavapärasemast ainetest valmistatud roogadele erilise pidulikkuse.