Uudiskiri Instagram Facebook
 
Kohvijoogid

Kiirkohvid erilist naudingut ei paku

Kohvijoogid

Kiirkohvid erilist naudingut ei paku

ajakiri Naised
PrindiSoovita sõbrale
Foto: ajakiri Naised
#pilt2#Kohvisõltlased teevad suures kofeiininäljas mida iganes, et annus kiirelt kätte saada. Teinekord sirutub käsi ka poes müüdavate pakikeste järele, kus kohvipulber mugavalt juba koore ja suhkruga segatud. Ajakiri Naised tundis huvi, kas kolm-ühes-kohvid suudavad maitsemeeli üllatada.
Kiirkohvide eeliseks on mugavus ja kiirus. Sellega aga nende head küljed ka piirduvad. Testis osalenud kümnest kohvist ei pakkunud ükski sellist elamust, et teinekord uuesti proovida sooviks. Ehk oli viga ka testijates, kelle jaoks magustatud koorekohvid tundusid läilad kohvijoogid olevat. Just kohvijoogid, mitte päris kohv, sest enamik testitutest meenutas suures kastrulis keedetud sööklakohvi, mitte aromaatset jooki, mis erutaks peale maitse ka lõhnameeli. Isegi mitte-kohvijoojad tunnistasid, et kohvile nii omast aroomi tunda ei ole, õhus hõljuvad lõhnad tuletasid pigem meelde Balti jaama puhvetit. Ka suhu jäi kergelt kleepuv maitse, mis ei tahtnud kaua kaduda.
Testi käigus selgus ka, et kui kiirkohvi üldse juua, siis kohe kuumalt, jahtunud kohv võib pigem ebameeldivalt üllatada.
Kummaline on seegi, et kiirkohvide pakendeil nii vähe informatsiooni edastatakse, näiteks puudub teave selle kohta, millises vahekorras toode kohvi-koorepulbrit-suhkrut sisaldab, vaid mõnel üksikul oli lisatud kohvi osakaal. Numbreid vaadates selgub ka, miks kiirkohv korraliku kohvi järele ei maitse - lahustuva kohvi osakaal neis segudes on sageli alla 20 protsendi. Klassikalise kohvi puhul tähendaks see, et tassis on kohvi vaid 1/5 jagu, ülejäänu moodustavad suhkur ja koor.
- LA FESTA CHOCO (NAISTE LEMMIK) Punktid: 4,2
Hind: 2.20
Arvamus: Polegi nagu kohv, vaid hoopis kakaojook, ju seepärast lemmikuks osutuski. Meeldivalt mahe, kuid mitte magus, kohv annab kerget mõrkust juurde. Hea külma ilma jook, seda võib teinekordki tarbida.
- MACCOFFEE STRONG
Punktid: 3,8
Hind: 1.50
Arvamus: Võrreldes teistega täitsa joodav kohv, meenutab isegi koorekohvi. Kiirkohvidest (kui enim punkte saanud La Festa kõrvale jätta) kõige maitsvam. Kiire kohvinälja leevendamiseks võib sahtlis igaks juhuks pakike olla.
- JACOBS Punktid: 3,4
Hind: 2.50
Arvamus: Kes harjunud kontoris suures kannus seisnud masinakohvi jooma, võib siin sarnasust märgata. See on muide kompliment, sest joogil on kohvi maitse olemas. Magus nagu teisedki, õnneks mitte ehmatavalt lääge.
- LA FESTA LATTE Punktid: 3,2
Hind: 2.20
Arvamus: Lõhn meenutab iiriskommi, maitse aga tüüpilist Soome vanillijäätist. Natuke nagu soe jäätisekokteil. Latte see pole, aga magusaisu leevendamiseks võib isegi juua.
- NESCAFE CLASSIC Punktid: 3,2
Hind: 2.70
Arvamus: Magususe aste on sel kohvil paigas, tuleb tunnistada. Aga mingi kummaline kõrvalmaitse jääb suhu - kirbe, aga mitte kohvile omane mõrkus, vaid võõras ja suhteliselt harjumatu.
- NESCAFE STRONG Punktid: 3,2
Hind: 2.90
Arvamus: Tõesti on kangem kohv kui mõnedki teised. Ju seetõttu ei ole ka nii läila kui enamik testitutest. Meenutab klassikalist masinakohvi ja on näiteks parem kui Nescafe Classic.
- LA FESTA CLASSIC

Punktid: 2,8
Hind: 2.20
Arvamus: Igav ja lahja jook, La Festa sarjast tasub eelistada siiski maitsestatud kohvisid, mis vahutavad ja on iseloomuliku maitsega. Kangust ei ole ja tüüpiliselt liiga magus on ka.
- MERRILD Punktid: 2,6
Hind: 2.90
Arvamus: Elamus pigem ebameeldiv kui positiivne. Kangust on üritatud hapukalt kibeda maitsega ära petta, joogil on kummaline kõrvalmaitse. Pakend on selle joogi kõige meeldivam osa.
- MACCOFFEEPunktid: 2,6
Hind: 1.60
Arvamus: Kui ei teaks, et on ka MacCoffee, siis suu mingit sarnasust küll ei märka. Ei kujuta ette, kes nii magusat kohvi armastab, suu jääb lausa kleepuma. Maitseb pigem kui suhkrune koorejook, sest kohvi mekki suhu ei jää.
- AROMA ENERGY Punktid: 1,6
Hind: 2.50
Arvamus: Pakend on paljutõotav, tegemist on siiski neli-ühes-joogiga, kus ka organismile vajalikku magneesiumi lisatud. Maitse on aga õudne! Palume tootjalt vabandust, aga ei mingit kohvimekki, vaid vastik lõhn ja ebameeldiv kõrvalmaitse.

KOMMENTAARID

Lisa kommentaar

Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat