Uudiskiri Instagram Facebook
 
Köögividinad

Teraspoti hooldus

Köögividinad

Teraspoti hooldus

PrindiSoovita sõbrale
Teraspotiga juhtuda võivad apsud
Kui teraspoti põhja tekivad valged täpid, on selle põhjuseks tõenäoliselt olnud külma vette puistatud sool, mis poti põhjale sadestudes seda söövitas. Täppe pole enam võimalik eemaldada, kuid nad ei kujuta endast mingit ohtu metallile ega tervisele.

Ebaühtlased laigud terase pinnal tekivad kõvast veest ning on eemaldatavad kas metallipuhastusainega või pooliku sidruniga hõõrumisel.

Keedunõu põhja tekkinud vikerkaarevärviline ilming on täiesti kahjutu ning tekib kuuma terasanuma loputamisel jääkülma veega.

Kui aga keedunõu sisepind on muutunud tumehalliks või sinakaks, on põhjuseks olnud anuma tühjakskeemine või tühja anuma asetamine kuumale pliidile. Protsess on pöördumatu ning muutunud värvusega tuleb lihtsalt leppida.

Kui potis tõesti oli vaid puhas vesi, siis pole ka midagi maha nühkida ja eelnevas lõigus öelduga leppida. See teave on mul saadud ühest niisuguste pottide valmistajafirmast. Kui aga siiski oli mingi muu vedelik, siis võib ju proovida leotamist söögisoodaga või ka praeahjude puhastamise vahtude või aerosoolidega. Kui aga oled kindel, et vesi, siis pole midagi teha.
 

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga