Uudiskiri Instagram Facebook
 
Võtted

Või selitamine

Võtted

Või selitamine

PrindiSoovita sõbrale
Tavaline koorevõi sisaldab rohkesti piimavalke, mis kuumutamisel jäävad panni külge, või peamine osi…
Tavaline koorevõi sisaldab rohkesti piimavalke, mis kuumutamisel jäävad panni külge, või peamine osis piimarasv aga muutub panni kõrges kuumuses kergesti tumepruuniks ja mittesöödavaks.

Selitamine.
Või omadused parenevad suuresti pärast selitamiseks nimetatud lihtsat protseduuri. Lõigake pakk magedat külma võid tulisesse vette kastetud noaga võimalikult pisikesteks tükkideks ja pange need keedunõusse. Asetage anum keskmisele kuumusele ja kuumutage mõned minutid, hoolikalt vältides liiga suurt kuumust ja sellega kaasnevat pruunistumist ja kõrbemist. Protseduuri lõpuks peab anumas olema kolm selgesti eristatavat kihti – pealmine õhukene vahukiht, selle all paks kollane võirasv, anuma põhjas aga vesine piimjas kiht.

Kihtide eraldamine. Tõstke anum pliidilt ja koorige vaht ära, keskmine kiht kallake ettevaatlikult teise anumasse, alumine aga jätke keedunõusse. Kui ümbekallamisel tuli põhjast kaasa ka valku, saate abi läbi kohvifiltri tilkuda laskmisest. Võite ka katta anum kinni, tõsta ta ettevaatlikult ilma loksutamata jahedasse kohta ja lasta seal tarduda. Pealmise vahukihi saate eemaldada lusikaga kaapides, keskmine tahkunud võikiht pange plastkarpi või kaanega purki, alumine vesine osa aga visake minema. Selitatud või säilib külmkapis või külmutis kuni kuu aega.

Huvitav fakt. Soomes saavad restoranid ja muud söögikohad osta liha praadimiseks selitatud võid (kirkastettu voi) piimatööstustelt hulgimüügi korras.
 

Uued retseptid

Kauboikartulid rosmariiniga

Argitoidud
Kauboikartulid rosmariiniga