Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Mis on clean label?

Nädalalood

Mis on clean label?

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Valio Eesti AS
Kõik me teame, et toiduetikettide lugemine on sport omaette. Kümme aastat tagasi alguse saanu…

Kõik me teame, et toiduetikettide lugemine on sport omaette. Kümme aastat tagasi alguse saanud "puhta etiketi" liikumine lähtub just sellest tõsiasjast, kuidas eristada lihtsamalt häid tooteid tohutust inforägastikust. Sellised tooteid ei tohi sisaldada e-aineid, geenmuundatud aineid, valgendatud jahu, moni- ja diglütseriide, ksantaankummit, polüsorbaati, sünteetilisi maitse- ja lõhnatugevdajaid, sukraloosi, hüdrogeenitud rasvu ja modifitseeritud tärklist.
Eestis on esimeseks pääsukeseks Valio Alma Kodune jogurtisari, mis uue kontseptsiooni järgi sisaldab vaid viit koostisosa, need kõik on naturaalsed ja tarbijale hästi teada: piim, marjad, suhkur, tärklis ja juuretis. „Alma Kodune jogurt on puhta marjamaitsega kõrgekvaliteediline toode neile, kelle jaoks on oluline teada, millest nende toit koosneb. Puhtast Lõuna-Eesti toorpiimast valmistatud jogurti koostises sisaldub 11-12% marju ning 7% vähem suhkrut võrreldes tavapäraste jogurtitega,“ selgitas toote eripära Valio Eesti turundus­direktor Krista Kalbin.
Kui clean label kontseptsioon ei ole Eestis veel laialdast kasutust leidnud, siis mujal maailmas on pilt teine.  "2003. aastal registreeriti  Põhja-Ameerikas ja Lääne-Euroopas ühtekokku 5600 puhta etiketiga toodet, 2010. aastaks kasvas see number 36 000ni ehk enam kui kuuekordseks. On hea näha, et toiduainetööstused pööravad ka Eestis üha enam näo terviseteadliku kliendi suunas ning pakuvad nende nõudlikule maitsele sobivaid tooteid,“ tõdes toitumisteadlane Mai Maser

 

Uued retseptid

Röstitud kanaliblikas karulaugumarinaadiga

Argitoidud
Röstitud kanaliblikas karulaugumarinaadiga