Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Parimad restoranid said taas valitud

Nädalalood

Parimad restoranid said taas valitud

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Lauri Laan
Eesti parimate söögikohtade konkursil tunnistati kolmandat aastat järjest parimaks Pädaste mõ…

Eesti parimate söögikohtade konkursil tunnistati kolmandat aastat järjest parimaks Pädaste mõisa restoran Alexander, teise koha paremusjärjestuses pälvis Tchaikovsky restoran ning kolmandaks jäi OKO. Esikümnesse mahtusid veel Chedi (4), Põhjaka (5), Leib (6), Moon (7), Neh (8),  Bordoo (9) ning esikümne lõpetas Ribe (10). Täieliku nimekirjaga saab tutvutada programmi Eesti Maitsed koduleheküljel: www.eestimaitsed.com
“Sellel aastal tuli selgelt juurde üks oluline nõue teistest paremaks pürgivale söögikohale - rohkem kvaliteeti vähema raha eest. Enam lihtsaid ja puhtaid maitseid, vähem visuaalselt atraktiivseid kunstiteoseid taldrikul,” selgitas programmi Eesti Maitsed eestvedaja Aivar Hanson.
Parima söögikoha valisid välja restoranide töötajad ja toiduajakirjanikud, samuti toidublogijad nii Eestist kui ka välismaalt.  “Iga valija sai nimetada seitse talle kõige rohkem meeldinud söögikohta paremusjärjestuses. Iga nimetamine annab söögikohale punkte ja punktide summa poolest 50 paremat pääsevadki tabelisse,” selgitas Hanson. Hindamisse olid kaasatud ka Soome, Rootsi ja Venemaa oma ala asjatundjad.
"Nende meelest on meie juhtivate kokkade tase väga kõrge. Aga soovida jätab söökide juurde jookide valimise oskus," vahendas Hanson.
Eesti Maitsed on 2008. aastal alustatud programm, mis on üles kutsutud toetama kulinaarsete oskuste arendamist ning tutvustama Eestit, kui hea toidu maad.

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga