Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Sel laupäeval grillime õunu

Nädalalood

Sel laupäeval grillime õunu

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Grillfest
Türi Õunafestivali raames peetavatel Eesti Meistrivõistlustel õuna grillimises võisteldakse e…

Türi Õunafestivali raames peetavatel Eesti Meistrivõistlustel õuna grillimises võisteldakse esmakordselt kahes võistlusvoorus. Esimeses, Halika Õunatalu voorus, grillitakse korraldaja poolt antavat õuna sordinimega “Lobo”. Teises ehk fantaasiavoorus grillib iga võistkond rooga, mille kohustuslikuks komponendiks on õun võistkonna vabal valikul.
Halika Õunatalu perenaine Ille Kasvand arvab nii: “Pakkusime selle aasta võistluste ametlikuks õunaks  Lobo seepärast, et see on väga hea Eestis kasvatatav söögi-, mahla- ja kompotiõun, mis vajaks veidi rohkem tuntust. Sort on  ilusa valge viljalihaga, pealt üleni punane, mahlane ja tasakaalukalt hapu ja magusa maitsega õun. Lobo on küll pärit Kanadast, aga Eestis kasvatatakse seda juba vähemalt 50 aastat. Lobo on sobilik grillimiseks eriti hästi, kuna vili on suur, läbimõõduga kuni 10 cm, ja praegusel aastaajal veel tihe ja kõva konsistentsiga õun”.
Võistlustel on lubatud õuna parema maitsestamise eesmärgil ka koorida ja süstida. Esimese võistlusvooru õun antakse kohtunikele pimehindamiseks tervikuna, tükeldamata. Fantaasiavooru töid esitletakse avalikult, publik saab töid ka maitsta.
Eesti Meistrivõistlused Õunagrillimises toimuvad laupäeval, 6. oktoobril, algusega kell 10 Türi Kesklinna pargis, Türi Õunafestivalil. Võistkonnana osalemine ja sissepääs publikule on tasuta.

Võistluse lisainfo: http://õun.grillfest.ee
Türi Õunafestivali lisainfo: www.õunafestival.ee. 

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga