Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Riia vanalinna kerkivad nädalavahetusel hiiglaslikud porgandiskulptuurid

Nädalalood

Riia vanalinna kerkivad nädalavahetusel hiiglaslikud porgandiskulptuurid

PrindiSoovita sõbrale
Foto: www.liveriga.com
Kel sel nädalavahetusel Riiga sõit plaanis, siis teadke, et 29.-30. septembril peetakse seal …

Kel sel nädalavahetusel Riiga sõit plaanis, siis teadke, et 29.-30. septembril peetakse seal Porgandifestivali. Selle raames püstitatakse tervisliku toitumise propageerimiseks Raekoja platsile hiigelsuured porganditest skulptuurid. Laupäeva hommikul algav Porgandifestival rõõmustab igas vanuses külastajaid jäneselinnakuga, muusika, tantsude ja mängudega. Kahe päeva jooksul toimuvatel pidustustel saavad lapsed lisaks suurte skulptuuride imetlemisele ka ise porganditest ja teistest juurviljadest põnevaid taieseid meisterdada. Mõistagi ei puudu festivalil meelelahutuse kõrvalt ka maitseelamused. Külalisi kostitatakse erinevate porgandihõrgutistega nagu porgandisupp, porgandipirukad ja ka Läti rahvusroana tuntud sklandrausis –rukkijahust porgandi-kartulipirukas.
„Porgandifestival paneb temaatilise punkti septembrile kui sügissaaduste kuule meie tänavuse projekti „Vaimustavalt hõrk sihtkoht – Riia, Baltimaade toidupealinn“ raames. Kutsume nimelt sel aastal oma külalisi õppima tundma Läti toiduainete aastaringi. Aasta jooksul on Läti parimad kokad lisanud igal kuul restoranides menüüsse mõned erilised kohalikud tooted, mis kirjeldavad meie söömisharjumusi, maitset ja ellusuhtumist,“ ütles Riia Turismiarendusbüroo esindaja Guna Caune.
Oktoober saab olema kalakuu ning novembris keskenduvad kokad Riia palsamile Black Balsam ja Läti suurimast marjast valmistatud toitudele.  „Projekt kulmineerub detsembris, millest saab restoranide pühadepakkumiste abil maitseüllatuste kuu. Siis pakuvad restoranid erilisi meistriteoseid, milles on kombineeritud aasta jooksul nauditud parimad palad,“ lisas Caune.
Rohkem teavet projekti „Vaimustavalt hõrk sihtkoht Riia“ leiab SIIT

 

 

Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat