Kust on piim küll pärit?

Mistahes toidu või toiduaine puhul on oluline teada, kust see on pärit. Kui köögi- ja puuvilj…

Mistahes toidu või toiduaine puhul on oluline teada, kust see on pärit. Kui köögi- ja puuviljaletid teevad esimesi samme kodumaise kraami märgistamisel, siis ka kilepiimaga on algust tehtud. Eesti suurim piimatootjate ühendus EPIKO, Maag Piimatööstus AS ning Rimi Eesti Food AS alustasid kauplustes müüdava omamärgi ehk nn private label piima tähistamist kodumaise tooraine päritolule ning Eesti töötlejale viitava märgisega. Uue märgisega antakse tarbijale garantii, et Rimi ja Säästumarketites müüdav 2,5% rasvasisaldusega joogipiima tooraine pärineb Eestist ning on töödeldud 100% eestimaisele kapitalile kuuluvas Maag Piimatööstuses.
"Eesti piima kvaliteeti peetakse põhjusega üheks parimaks Euroopas," nentis ka põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. "Piimatootjate, töötlejate ja kaupmeeste koostöö anonüümsete omamärgi toodete vähendamisel märgib läbipaistvuse ja usaldusväärsuse kasvu kogu sektoris. See positiiv" ütles Seeder.
Eesti on Euroopa suurima joogipiima tarbimisega riik, kus juuakse aastas 140 liitrit joogipiima ühe elaniku kohta. Märgistusega "Eestimaine piim toidulauale" omamärgi piim on Rimi ja Säästumarketi kauplustes müügil alates septembrikuust.

MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa