Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Rohkem silgutsirkust ja leivapidu!

Nädalalood

Rohkem silgutsirkust ja leivapidu!

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Vabaõhumuuseum
Ootame kõiki sügisesele suursündmusele juba sel pühapäeval! 16. septembril pakub Vabaõhumuuse…

Ootame kõiki sügisesele suursündmusele juba sel pühapäeval! 16. septembril pakub Vabaõhumuuseumis leiba ja tsirkust Eesti leiva päev ja Suur sügislaat! Külastajaid ootavad mahetoidu õu ja laat, valitakse parim mahetootja ja parim mahetoode, töötab päris tõeline rehepeksumasin, küpsetatakse rukkileiba ja tehakse võid. Külaväljakul toimub eestimaise käsitöö ja toidu laat, kiigeplatsil aga Eesti suurim leivalaat. Lastele on siin põnevust küllaga: esinevad klounid ja akrobaadid. Lisaks kiiking, slackline ehk köielkõnni moodsam versioon suurtele ja väikestele, õhupalliloomad, klouninägude maalingud ning akrobaatide ja klouninippide uskumatult põnevad töötoad! Aarte talus pakuvad Dimitri Demjanov ja Eesti Kulinaariainstituudi akadeemikud Silgu Circust kodumaa kalaga! Seidla tuuliku pererahvaga saab juttu puhuda ning välja uurida kogu tõe tuulikute hingeelust. Esinevad lõõtsamehed ja Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester, Leigarid jpt. Toitlustavad Kolu kõrts ja Põhjaka mõis.


Mihklikuu tegemistest veel:                                       
* Nuki talus saab 16. septembrini näha ja õppida käsitööd: tikitud ja heegeldatud tekstiilid sahvrisse. Juhendajaks käsitöömeister Taimi Puus.
* Meistrikursused: 14. sept toimub Pärnumaal seminar „Seen- ja mardikkahjustuste tõrje ja esmased taastustööd“, Tallinnas aga osaleme ÖKOMÄSSUL, kus toimub puitkatuste töötuba.
* 22. ja 23. sept toimub Märjamaa vallas Luiste külas viimistluse meistrikursus, kus räägitakse värvidest ja värvikeetmisest. Kursustele registreerumine ja lisainfo: aune@evm.ee; tel 52 38 397.
* Kuni 28. septembrini saab muuseumi territooriumil osa näitusest „Leib keelel“, Kolu kõrtsi talli all näeb pindpõimevaipade näitust „Rist, õnnetäht ja värvi vägi“. Pulga talus on avatud fotonäitus, mis tutvustab Eesti Vabaõhumuuseumi ajalugu, muuseumis toimunud sündmusi ja muuseumi töötajaid läbi aegade.
* Uus eksponaathoone - Lau külapood - ootab endiselt kõiki külastajaid, seda ka pärast suvehooaja lõppu! 1930. aastate stiilis pood on avatud iga päev kell 10-18 ning ajastukohast kaupa saab poest ka osta. Reedest pühapäevani toimetab külapoe tagatoas õmblejanna, kelle käest saab nõu nii sajandialguse moodide kui rahvariiete osas. Kokkuleppel on võimalik tellida ajastupäraseid õmblustöid.
* 29. septembril kutsume külastajaid Setu Mihklipäevale, sissepääs muuseumisse on sel päeval tasuta!

Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat