Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Õlu heade traditsioonide ainetel

Nädalalood

Õlu heade traditsioonide ainetel

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Saku Õlletehas
Nii nagu veinimaailmas kehtivad riigiti erinevad veiniseadused, nii on oma kord ja reeglid ka õlleteol. Saku Kuld läks üle ajaloolisele Reinheitsgeboti õllestandardile.

Reinheitsgebot on aastast 1516 pärinev ning tänaseni kehtiv Saksamaa õlle pruulimisreeglistik. Selle kohaselt võib laagerõlut pruulida ainult odralinnastest, humalast ja veest, peale nende on lubatud veel vaid pärmi kasutamine. Seega ei sisalda see õlu minegid teisi lisaaineid. Reinheitsgebot on õllemaailmas tunnustatud pruulimisstandard ning seda järgitakse õlle pruulimisel paljudes riikides üle maailma. Samuti on selle alusel valmistatud kõik Saksamaal toodetud ja müüdavad laagerõlled.
„Kui tänapäevases modernses tootmises on võimalik tootmisprotsessi optimeerida ja kiirendada ning koostisosi lisada mitmes etapis, siis Reinheitsgebot lubab ainult traditsioonilist õllepruulimisprotsessi ja traditsioonilisi koostisosi.  Küll saan lubada, et Saku Kulla maitse algupärase pruulimisstandardi kasutusele võtmisega ei muutu – Kullale iseloomulik täidlane maitse ja rikkalik humalaaroom jäävad samaks,“ selgitab Saku Õlletehase peaõllemeister Tarmo Tappo.
Uus Saku Kuld on kauplustes saadaval alates septembrikuust. Müügile tuleb kaks varianti – filtreeritud ja filtreerimata Saku Kuld. Muutub ka Saku Kulla pudel – õlu villitakse nüüd uudsesse 0,33-liitrisesse pudelisse. Müügile jääb ka tarbijatele juba harjumuspärane pooleliitrine purk.

Märksõnad

õlu

Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat