Traditsioonili-
sed ja uued hoidised

Kui teil on juba kodus olemas eestimaised Aive Luigela hoidisteraamatud, siis Linda Brown´i u…

Kui teil on juba kodus olemas eestimaised Aive Luigela hoidisteraamatud, siis Linda Brown´i uus 352-leheküljeline tõlkeraamat "Traditsioonilised ja uued hoidised" kirjastuselt Varrak sobib hästi seda valikut täiendama. Raamatust leiab nii vanad kui ka uued hoidistamisvõtted ja retseptid, nii magusate kui ka soolaste koduste hõrgutiste valmistamiseks, kusjuures autor propageerib pigem loomingulist
katsetamist kui oma köögi konservivabrikuks muutmist. Siin on üle 180 retsepti, mida on kohandatud nüüdisaegse kokakunsti maitsele ja milles kasutatakse pigem looduslikke säilitajaid kui suhkrut. Olemas on ka õuntest pektiinikonsentraadi valmistamise õpetus. Soovitatakse häid ja lihtsaid vahendeid ning iga saaduse jaoks parimaid hoidistamisviise. Raamat on rikkalikult fotodega illustreeritud.
Kõigi traditsiooniliste hoidiseretseptide kõrval leiduvad raamatus ka näiteks sellised retseptid: rabarbri-pirnimoos ingveriga, ploomimoos rummiga, mangotšatni, ploomi- kõrvitsatšatni, tšilliga tomatimoos, virsikukonserv Kreeka pähklitega, punase sibula marmelaad, pirnid hõõgveinis, morsiekstrakt värskest mündist, vaarikasiirup vanilliga, pesto basiilikust ja piiniaseemnetest, mädarõikakaste, päikesekuivatatud tomatid õlis.
Ja praegusele suveajale kohaselt leiab raamatust häid juhiseid köögiviljade külmutamiseks või siis hoopis õlis säilitamiseks. Põnevat katsetamist pakub ka liha soolamise ja lihakonservide valmistamise ning suitsutamise peatükk. Ühesõnaga tõeline hoidistamise ja toidu(ainete) säilitamise raamat selle otseses tähenduses.

MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa