Sandra Vungi taimetoidud

Allikas: Pere ja Kodu Autor: Lia Virkus
“Taimetoit pole sugugi ainult keeduporgand ja kapsasalat, vaid täitsa korralik kõhtu täitev ja maitsev söök,” ütleb jaanuari Pereköögi autor Sandra Vungi Valgamaalt. Sandra on olnud taimetoitlane kuus aastat ja tunneb end suurepäraselt. Lisaks kokkamishuvile leiab ta aega ka raskemuusikabändis Neoan-
dertals trumme mängida.
Sandra on toidusõber väiksest peale. “Kui ema köögis süüa tegi, olin alati ninapidi juures. Oma esimesed, küll üsna kõrbenud praekartulid tegin viieselt. Pereliikmed olid tihti mu katsejänesed ning üks esimesi “magustoite”, mida nad proovima pidid, oli kaneelipulber ja suhkur kokkusegatuna.” Kuna Sandra on alati olnud ka loomaarmastaja, oli taimetoidu juurde pöördumine talle loomulik käik. Ühes sellega muutus kokkamiskirg veelgi suuremaks ja söögitegemine põnevamaks. “Kui algul tundus, et kohe mitte midagi ei saa süüa, siis nüüd võin julgelt väita, et toidulaud on rikkalikum kui kunagi varem. Jälgin, et menüüsse satuks tihti ka valgurikkaid toiduaineid, nagu läätsed, oad, herned ja soja, samuti rauarikast peeti ja spinatit.”
2009. aastal lõi Sandra MTÜ Taimetoit ja netilehe www.taimetoit.ee. Hakkas korraldama kokakoolitusi, kus tehakse maitsvaid ja toitvaid taimetoite ning jagatakse retsepte. Loodetavasti leiad tema roogade seast põnevaid toite, millega endagi menüüd tervislikumaks ja põnevamaks muuta.

Läätse-köögivilja plaadipirukas
Hernepasteet 
Seenepasteet 
Baklažaani-panniroog 
Juurviljaburgerid 
Kreemjas spinatifarfalle 
Krõbe tofu suitsumaitselises grillkastmes 
Läätse-pikkpoiss 
Rikkalik tatravorm
Läätse-kookospiimasupp
Seitan
Seitani-strooganov
Tomatine riisipada tofukreemiga 
Värskekapsa-sojahakklihahautis
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
Aapo Reinet 08.jaan 2017 18:51
Ei mäleta enam meiliaadressi. Sul oli kunagi välja pakutud retsept pannikartu-
litest, vist ubadega. Saatsin oma retsepti; pannikartulid toma-
tiga. Sa ei vastanud. Oletan, et sõbrannadel oli sinu meiliaadress teada ja nad lihtsalt hiivasid meili ära. Kui tahad meili saata, siis minu aadress on apore@hot.ee. A. R.
1