Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Juust ja mesi - paras paar!

Nädalalood

Juust ja mesi - paras paar!

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Nimini Gurmee
Rotermanni Aatrium ootab linnarahvast järgmisel reedel ja laupäeval, 17.-18. mail Eesti esimesele juustufestivalile. Kohal on Eesti suur-ja väiketootjad oma suurepäraste juustudega, samuti erinevate juustude maaletoojad. Esindatud on põnevad juustud kogu Euroopast - Prantsusmaalt, Itaaliast, Hispaaniast, Hollandist, Inglismaalt ja Šveitsist.  
„Eestis müüakse üllatavalt paljusid juustusid, lihtsalt paljud tarbijad ei tea seda. Arvatakse, et juustuvalik piirdub supermarketis pakutuga, aga tegelikult see nii ei ole. Rotermanni aatriumisse on tekkinud gurmeemaailm ja müügil parimad juustud kogu Euroopast – Juustukuningad müüvad Hollandi juustusid, Don Gastronom Hispaania toodangut, Nimini Gurmee pakub Prantsusmaa, Inglismaa, Hispaania ja Itaalia juustusid,“ kirjeldab Nimini Gurmee omanik ja festivali korraldaja Margit Eerma.
„Festivalil saab lisaks eelpool loetletule kindlasti proovida ka kõiki toredaid Eestis toodetavaid juustusid ning loomulikult kõike juustuga seonduvat.“
Külastajatel on võimalik degusteerida ja osta juustusid, juustumoose, balsamicosid, kõike mis kuulub ühe hea juustu juurde. Mõlemal päeval toimuvad juustusid tutvustavad töötoad, juustude ja õliiviõlide pimedegustatsioonid professionaalidele ning asjaarmastajatele. Nõu annavad toidublogijad, maaletoojad ja  tootjad. Tutvustatakse naturaaljuustude, pehmete juustude, kitsepiimajuustude eripärasid. Juustufestivali täpne kava : www.rotermann.eu

JA VEEL:
Juustufestivali raames kuulutame välja juustuteemalise retseptivõistluse. Saatke meile mõni põnev retsept, kus kasutatakse koos juustu ja mett. Olgu selleks siis pearoog, eelroog, salat või magustoit, Võitja valib välja 17.mail professionaalne zürii ning auhinnaks on juustuvalik Nimini Gurmeelt.  Retsept ootame hiljemalt 15.maiks aadressil  info@niminigurmee.ee.

Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat