Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Mine Liivi Lahe Räimerajale!

Nädalalood

Mine Liivi Lahe Räimerajale!

PrindiSoovita sõbrale
Foto: RäimeWest
Laupäeval, 18. mail toimub Liivi Lahe Räimerajal, Pärnumaal, Tõstamaa vallas, Lao kalasadamas juba kolmandat korda räimeteemaline õppepäev RäimeWest. 
”Tänavu ootame õppepäevale eriti noori, suures lootuses, et meie randades elu edasi kestaks. RäimeWesti  pikem eesmärk ongi, et räim, kui toidupoolis oleks jätkuvalt meie toidulaual ning laste ja lastelaste söögilaual aukohal. Räim on rannarahval aegade algusest aidanud pika talve üle elada,” ütles Tõstamaa vallavanem Toomas Rõhu.
Toimuvad kala ja kalapüügiga ning rannarahva traditsioonilise käsitööga seotud töötoad nii täiskasvanutele kui lastele. Vaadata saab Olev Mihkelmaa fotoreportaaži kakuami püügist ja Naarismaa muuseumi merekraami.
Kogu päeva astuvad üles Romantilise Rannatee äärsete valdade taidlejad ja saates ”Perepidu” osalenud perekond Mõtsmees. Päeva seob Väikeste Lõõtspillide Ühing.
RäimeWest’il osalevad ka Liivi Lahe Kalanduskogu koostööpartnerid Association ”Darisim pasi!” Lätist Kuldiga piirkonnast ja Taurage FLAG Leedust. Loomulikult on kõikjal vaid räimed, räimed, räimed! Tule räimele!

RäimeWesti päevakava:
kell 11:30 Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi kalanduse teabekeskuse õpituba Liivi lahe kalaliikidest.
Kell 13 Politsei- ja Piirivalveameti kopter ja Pärnumaa vabatahtlikud merepäästjad tutvustavad päästevahendeid ja räägivad ohutust käitumisest merel ja rannas. Toimub ka kopteriga näidispäästmine.
Kell 13:30 tutvustavad Pärnu Loodus- ja Tehnikamaja paadimeistrid oma tööd ning annavad näpunäiteid paadi hooldamiseks.
Kell 14 jätkub õppepäev töötoas, kus Pärnumaa Kutsehariduskeskuse kokanduse eriala õpetajate ja õpilaste juhendamisel saavad kõik huvilised proovida kätt räime käitlemises ja erinevate räimeroogade valmistamises. Õppepäevalised saavad degusteerida noorte kokkade valmistatud uudseid räimeroogi.

Täpsema kava leiad www.tostamaa.ee
 

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool