Kolm parimat viinakokteili

Autor: Viru Valge Grand Prix
Mai alguses toimunud Viru Valge Grand Prix on rahvusvahelise mõõduga joogivõistlus. Selle võitis ja parima baarmeni tiitli pälvis Gerda Viks restoranist Volga 7.
Teise koha saavutas Venus Clubis töötav Ljudmilla Jevonen ja kolmandaks tuli Butterfly Lounge’i omanik ja praegune Eesti baarmenite meister Kristo Tomingas. Võitja loodud kokteil Viru Valge Paradise valiti tänavuseks Viru Valge suvekokteiliks. Rahvusvahelises arvestuses võitis Inguss Reizenbergs Lätist. Lisaks 28 Eesti võistlejatele osales Viru Valge Grand Prix’l ka 11 välisvõistlejat erinevatest riikidest. 
„Tallinnas toimus Viru Valge Grand Prix’ga ühel ajal rahvusvaheline baarmenite konverents ning meie väliskülalised olid vaimustuses nii võistluse korraldusest kui ka võistlejate tasemest. Rahvusvahelise mõttes oli Viru Valge Grand Prix esimene arvestatav baarmenite võistlus Eestis,“ ütles Eesti Baarmenite Assotsiatsiooni president Margit Kikas.
„Viru Valge Grand Prix’ga innustame baarmene looma uusi kokteiliretsepte, pakkudes neile võimalust end erialaselt proovile panna ning kolleegidelt õppida. Seeläbi tõuseb nii võistlejate kui ka kogu alkoholikultuuri professionaalne tase,“ ütles AS Liviko juhataja Janek Kalvi.
Viru Valge Grand Prix’l osalemiseks pidid kõik võistlejad saatma enda loodud kokteili retsepti, mille valmistamise ja esitluse põhjal selgitas rahvusvaheline žürii välja esikolmiku. Finaali valiti kirjaliku testi ja eelvoorude põhjal seitse baarmeni-baaridaami.
Viru Valge Grand Prix võitja Gerda Viks sai auhinnaks võistluse karika ja 500 euro väärtuses vabalt valitava sihtkohaga reisi.
Viru Valge Grand Prix toimus tänavu teist korda. 

Viru Valge Paradise
Touch of Summer
Water Bird 
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa