Seenehuvi muudkui kosub

Allikas: Toidutare Autor: Siiri Kirikal
Kui oled minemas raamatupoodi, vaata üle uus seeneraamat "Põhjamaa seened" (Pelle Holmberg, Hans Marklund). Tegemist on küll tõlkeraamatuga, aga see-eest on seda väärt teost Rootsis välja antud täiendatud kujul juba kuus korda.
Meie seenevana Erast Parmasto on jaganud raamatu kohta palju kiidusõnu. Näiteks: "See raamat esitab oma paljude fotodega tavalisest laiema pildi korjatud seente looduslikust muutlikkusest ja sellega suureneb nende õigesti määramise usaldatavust. " Raamatu esimeses pooles süüvivad autorid seeneriigi tegemistesse - seene ehitusse, liigitamisesse, eluviisidesse, aga ka seenekorjamise ajalukku. Iga seene juures on ära toodud selle olulised tunnused, kuidas neid korjata ja puhastada. Lisaks järgneb igale liigile sarnased mittesöödavad või mürgiste liikide kirjeldused.
Seenete kulinaarsed väärtused saavad aga raamatut uurides sisse täiesti uue hoo. Iga seeneliigi järelt leiad häid nõuandeid konkreetse seene valmistamise ja säilitamise kohta. Saad teada, kuidas seen toiduvalmistamise käigus muutub, millist tehnoloogiat kasutades on selle maitse kõige hõrgum ja kas tark on seent kuivatada, marineerida või soolata. Nii põhjalikku liigiti kasutamise nõuandevaru ei ole meie tohutu seeneraamatute valiku juures hetkel küll kuskil teiste kaante vahel ette näidata. Silm puhkab ka raamatu lõpuosa nimekirjal, kus on välja toodud pikantsema maitsega seened, mida nimetatakse maitseseenteks. Mõnusat studeerimist!
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa