Valiti Eesti parimat õlletundjat

Autor: Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon
Estonia Talveaias valiti möödunud nädala lõpul esimest korda Eesti parimat õllesommeljeed. Võitja tiitli pälvis Kristjan Markii, teise koha sai Kaimar Karu, kolmanda Oskar Pihlik ning neljandaks jäi Marko Mägi. Kokku ihkasid parima õllesommeljee tiitlit kolmkümmend Eesti tipp-sommeljeed, baarmeni ja õlleeksperti.
Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni presidendi Kristel Nõmmiku sõnul oli õllesommeljee võistluste korraldamine erakordne sündmus, mida tuleb ette suhteliselt harva terves maailmas.
“Eestis ja selle lähiümbruses – Baltikumis ja Skandinaavias – ei ole taolisi valimisi varem korraldatud ning võime väita, et eile tegime ajalugu ning astusime suure sammu edasi terve Euroopa joogikultuuri arendamises,” märkis Nõmmik. Ta lisas, et sellest sündmusest saab kindlasti traditsioon ning lähiaastatel on plaanis muuta õllesommeljee valimised ka rahvusvaheliseks, kus ootame osalejaid lisaks Eestile ka teistest riikidest.

Organiseerijaid üllatas aga eelkõige suur huvi võistluste vastu.  Võistlustel panid end proovile nii sommeljeed, baarmenid kui ka väga suured õllespetsialistid. Lisaks on õlu eestlastele omasem kui vein, mistõttu julgetakse selles valdkonnas ka oma teadmisi rohkem proovile panna.

Kristjan Markii, kes on muu hulgas ke meie parim veinisommeljee, puutus õllemaailmaga nii tihedalt kokku esmakordselt.
“Võistluse ja võistluseks ettevalmistamise käigus sain aru, et õlu on väga mitmekülgne, suure ajaloo ning rikaste maitsenüanssidega jook. Kindlasti on mul nüüd olemas julgus ning piisav õlle teadmistepagas, et astuda üles ka rahvusvahelistel sommeljeede võistlustel, kus õlletundmisel on suurem osa,” lisas ta.

Eesti parima õllesommeljee valimiste algataja on Eesti esimene koolitatud õllesommeljee Kristjan Peäske, kes on koostöös A. Le Coqiga viimased kaks aastat vedanud Eestis õllekultuuri arendamise projekti Beer Star. Parima õllesommeljee valimine on selle projekti edasiarendus, kus nüüdsest panevad igaaastasel võistlusel oma õlleteadmised proovile Eesti tippsommeljeed ning baarmenid. Võistlusel astus üles ka ligi kümme A. Le Coqi Beer Star projekti raames välja koolitatud toitlustuskohta.

Eesti Parim Õllesommeljee 2013 võidufond oli 2000 eurot, mille pani välja A. Le Coq. Eesti Parim Õllesommeljee 2013 võistlustel hinnati nii võistlejate teoreetilisi teadmisi õllest kui ka praktilisi oskusi, kus hinnati võistleja võimeid õlut ära tunda, serveerida ja sobitada vastavate roogadega.

MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa