Veinirööv

Allikas: Toidutare Autor: Siiri Kirikal
Peter Mayle'i uus põnev lugu "Veinirööv" viib meid osa saama vilkast tänapäeva Los Angeles kõrgklassi elust ja olust, jätkudes poole loo pealt aga vanal heal Prantsusmaal, kus vein ja toit on pühad teemad. Kaks maailma saavad kokku läbi veini ja varguse, täpselt nagu pealkiri lubab.  
Hollywood Heightsi nimelises turvatud ja äriedu mõttes tipptasemel kogukonnas elav (meelelahutus)advokaat Danny Roth on mures. Tema uhke ja hinnaline veinikogu kasvatab küll väärtust, ent seda ei osata isegi lähimas tutvusringkonnas piisavalt hinnata. Moodsas ühiskonnas pole oma edevust aga eriti keeruline toita. Peagi esitleb puhevil Danny oma väärika ja ka tegelikult tipptasemel veinikeldri varasid ajakirjanduse veergudel. Enesega rahuolu ja uhkus kasvavad hetkeni, mil jõulupuhkuselt tagasi tulles keldri hinnaliseima 500 pudeli vargus päevavalgele tuleb. Veinid on vehitud sisse kiirabiauto abil ning sellistel puhkudel on isegi väljaõppinud turvamehed inimesed. Auto leitakse küll üles, aga hädavajalikke asitõendeid, nimesid, tegijaid, auto numbrit ega muid juhtlõngu loo lahtiharutamiseks politseil suurt võtta ei ole. Et kindlustusfirmale on hiiglasliku kahjutasu maksmine viimane, mis juhtuda saab, asub asja uurima nende poolt palgatud kavalpea.
Lugu kulgeb peagi edasi hoopis Prantsusmaal, kuhu Peter Mayle' on vahele pikkinud kaasaköitvaid ja isuäratavaid õhtu- ja lõunasöökide kirjeldusi. Kui austrite söömise kirjeldus mõjub kui klassika, siis muu hulgas saavad näiteks täiesti uude hõrgutavasse lummusesse tõstetud isegi neerud kartulipüreega! Maailma kallimate veinide nimed on ka kõik üles loetletud ning nende tipp-aastakäikudest saab seikluste käigus ka päris hea ülevaate.  


TELLI RAAMAT SIIT!

Veinirööv
Peter Mayle
Kirjastus Tänapäev
207 lk


MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa