Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Toit meie ümber

Nädalalood

Toit meie ümber

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Hardi Volmer
Kuni jaanuarikuu lõpuni toimub Nokia ja National Geographic Eesti heategevuslik fotoeksperiment „Toit – läbi Nokia Lumia 1020 kaamerasilma“. Mobiilsest fotoaktsioonist võtab osa viis loovisikut, kelle tehtud pilte saab vaadata ja hinnata aadressil www.nokia.ee. Enim meeldinud fotodest seatakse veebruaris üles heategevuslik fotonäitus, mille fotode müügist laekuv tulu annetatakse Eestimaa Looduse Fondile keskkonnasõbraliku põllumajanduse edendamiseks. 
Filmimees Hardi Volmer, muusik Ott Lepland, toiduguru Margit Härma, stilist Ženja Fokin ja loodusfotograaf Remo Savisaar võtavad endale ülesandeks  jälgida ümbritsevat ning pildistada Nokia Lumia 1020 abil hetki, mis haakuvad toidu temaatikaga ning kõnelevad inimese ja toidu suhetest.

Mobiilse fotoeksperimendi  eesmärgiks on tõstatada meile kõigile tuttav teema „Toit“ tavapärasest laiemalt: vaadelda, millest koosneb meie igapäevane toidulaud, märgata toidukultust, toidu raiskamist ja toidunappust, kõnelda puhtast ja tervislikust toidust, saastunud ja tervisele ohtlikust toidust, jäädvustada meie toidukultuuri ja kombeid, uurida  toidu kasvatamise, tootmise ja valmistamisega seonduvat jpm.

Fotoaktsiooni teema on valitud National Geographicu 2014. aasta ühe fookusteema põhjal, mis keskendub toidule ning puudutab toiduvaldkonna väga erinevaid aspekte. National Geographic käsitleb algaval aastal põhjalikult küsimust: kuidas meie kiire elanike arvu kasvuga koduplaneedil kõik miljardid inimesed ära toita. Käesolev fotoaktsioon koos heategeva fotonäitusega on sümboolne algus kevadest aasta lõpuni ilmuvale temaatilisele artikliseeriale.

Kampaanialehel nokia.ee saab iga nädal ära arvata, mis on ühel fotol – kõigi vastanute vahel loositakse välja nutitelefon Nokia Lumia 1020, millel on 41-megapiksline kaamera, samuti ajakirja National Geographic Eesti kümme poolaastatellimust. Kõik huvilised on oodatud jagama lemmikpilte oma Facebooki seinal.

Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat