Kas tunned viskit, pimesi?

Nädalavaheusel toimusid Haapsalu ajaloolises jaamahoones XI Eesti lahtised meistrivõistlused viskitundmises. Kaheksa meeskonna seast tuli parimaks Põltsamaa Viskiklubi.
Võit oli magus, kuna sellega pärjati Põltsamaa Viskiklubi juba kolmandat aastat järjest. Meeskonda kuulusid Andres Kert, David Schreyer ja Guido Pook. Teise koha saavutas Tallinna Viskiklubi ning kolmandaks jäi Lõuna-Eesti viskiklubi võistkond.

Võistluste žürii esimehe ja Viskiklubi UBC presidendi Toomas Tiiveli sõnul nõuab võistlus osalejatelt täpseid teadmisi viski erinevate päritolumaade ja valmistamisomaduste kohta. Suuremat rõhku pööratakse sealjuures Šoti viski ja kultuuri tundmisele.

“Lisaks viskit puudutavatele küsimustele panime osalejate teadmised proovile Šotimaast, selle ajaloost, kultuurist kui ka hetkepoliitikast. Õnneks on meistrivõistluste tase Eestis aastatega aina kõrgemaks muutunud ning huviliste teadmised viskikultuuri ja -tootmise kohta järjest kasvanud. Põltsamaa Viskiklubi oli nii Šoti kultuuri kui viskitundise koha pealt head kodutööd teinud ja see tõi neile juba mitmedat aastat järjest võidu,” sõnas Tiivel.

MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa