Kiired argiroad laste pilgu läbi

Allikas: Pere ja Kodu Autor: Mari-Liis Ilover
Kui mõneks pidulikuks sündmuseks menüüd planeerides jääb ideid ülegi, siis see, mida perele igapäevaseks õhtusöögiks lauale panna, valmistab sootuks rohkem peamurdmist. 
Kerge on langeda mugavuse võrku ja haarata poest karbikesi valmistoiduga, hüpata läbi mõnest kiirsöögikohast või piirduda purgisupiga. Oluliselt maitsvam, tervislikum ja kokkuvõttes rahakotisõbralikum on siiski leida see mõnikümmend minutit ja valmistada perele ise õhtusöök. Ka lihtne argitoit ei peaks olema kõigest tuim kõhutäide, vaid pakkuma maitsvat elamust, mida nauditakse perega koos.

Mõned nõuanded kiirele kokkajale
* Valige kiirelt küpsevad toorained, nagu hakkliha, kanafilee ja kala. Ruttu valmivad kuskuss, punased läätsed, makaronid, nuudlid ja mitmed köögiviljad.
* Abi on erinevatest konservidest ja hoidistest, näiteks tomatid, oad, tuunikala, puuviljakompotid jne.
* Maitsestage julgelt! Lihtsatest koostisainetest toidule annavad vürtsid erilise nüansi. Loomulikult pole nendega tarvis maitsestada kõiki toite, aga nad toovad tervitatavat vaheldust.
* Kutsuge lapsed süüa tegema!Neist võib olla uskumatult palju abi ja ühtlasi saate koos aega veeta. Kihilise kausimagustoiduga peaksid suuremad täitsa ise toime tulema. Aprikooside ladumine vormi põhja krõbediku
jaoks on jõukohane ka pisikestele põnnidele.

Vokiroog kana ja Hiina kapsaga

Hakkliha-oapada köögiviljadega

Pasta tuunikala ja röstitud tomatitega

Karrine lillkapsa-kartulisupp

Kala Poola kastmes

Kartuli-läätse panniroog

Kalkunipallid kuskussi ja kurgikastmega  

Kohupiima-kaerakaraskid

Kausimagustoit kohpiima ja küpsistega

Aprikoosikrõbedik

Apelsinimaitselised kliiküpsised

MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa