Sõpradega köögis

Allikas: Toidutare Autor: Siiri Kirikal
Peakokki, kes oma valdkonna kohta ehedat innustust, läbimõeldud hoiakuid ja kogetud tarkust ka kodukokkajatele jagavad, ei ole palju. Gordon Ramsay on üks neist, kelle retseptidest on väga lihtne sõltuvusse jääda.
Kirjastuse Tänapäev vahendusel on eesti keeles nüüd saadaval meisterkoka järgmine retseptikogumik "Sõpradega köögis". Kohe avasõnas annab Gordon teada oma seekordse raamatu põhisuunast. Ta jagab perega koos olemise hetki ja rõõmu oma kodusest avatud köögist ning lastest, kellega koos kokata saab. Kodus on palju eeliseid. Siin ei ole nii metsikut tempot ning toidutegemine on spontaansem. Samas on põhivõtted ju ikka samad, aga suurköökides on neid tuhandeid kordi üle lihvitud ja neist on saanud eelkõige maitsetele mõeldes tihti õnnestumise võti. Üht või teist retsepti on kogumikust isegi raske välja tõsta, proovida tahaks neid aja jooksul kõiki. Ja  kui mõni üksik neist jääb vahele tooraine kättesaadavuse poolest, siis autentselt mõjuvat retsepti on ka niisama põnev lugeda.  
Raamat tuletab meelde veel sedagi, et isade hääl köögis on sama (häda)vajalik kui emade oma. Vaja läheb mõlemaid, et otsustada, mida poest osta, kuidas tööd korraldada (kes peseb nõud?) või kuidas õhtusöögieelset pinget maandada. Meeste arvamus ja tegutsemisviis annavad asjale juurde värvi ja laiema mõõtme ning nauding täiuslikkuse tundest on kogu peres kõikehõlmav.
Seega ei jäta Gordon meid ilma oma kirest ja emotsioonidest. Mäletan hästi, kuidas ta pelmeenide tegemist ühes oma varasemas raamatus armastuse aktiks ristis. Sest on ju nii, et sel, kel meeled töös, tajub hästi, mis tema käte vahel toimub. Kuidas jahust ja veest saab nõtke tainas. Ja siis ei ole mitte kuidagi võimalik kasutada viletsat toorainet või leppida kehva panniga.

 
Gordon Ramsay
Sõpradega köögis
Kirjastus Tänapäev
278 lk
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa