Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Läikpaberis Komfek

Nädalalood

Läikpaberis Komfek

Salakuulaja Oma Maitse
PrindiSoovita sõbrale
Foto: Indrek Susi
Kui aeg voolab aeglaselt ja seda on laialt käes, kulub alati ära üks kodunt väljaminemise koht. Pärnu, Kuninga 24–1, tel 55 664 000.
PROFF

Atmosfäär: 9
Teenindus: 4
Toit: 4Kas läheksin sinna uuesti?
Kui soovin nautida täpilisest tassist piimakohvi ning maja hõrgutavaid võileibu ja küpetisi, kui soovin hellitada oma silmi kauni interjööriga, siis jah.

MENÜÜ
Eelroog
Mozzarella-tomati-küüslaugupestosalat pisicroissant’idega 2.50
Kõhutäis armastust kahele 8.–

Pearoog
Läätse, marineeritud peedi ja hapuoblikapesto salat 3.20
Kolme tomati ja röstitud mandlite täisterapasta 3.80

Dessert
Makroonid
Hind kahele: 39.50

MILJÖÖ
Komfekist ei saa mööda kõndida, sest õues juhatab viit “Otsid väljapääsu, astu sisse” inimesi eksimatult sisse. Astusimegi – ja esmalt lihtsalt seisime, siis tiirutasime läbi kõik ruumid ja siis jälle seisime, imetlesime ja alles siis istusime. Seadsime end mõnusalt patjade vahele ja tundsime end lihtsalt hästi. Miljöö, nii materiaalne kui ka mentaalne, on kodune, hubane ja sõbralik. Ikka ja jälle leiad mõne vahva detaili, mis paneb ahhetama, et küll on nutikas ja leidlik lahendus. Põhiruumis on letil kõrgustesse trügiva kohvimasina kaaslasteks võileibadest, kookidest ja makroonidest punnis klaasvitriin, valge maakodune riiul ja tähelepanu vääriv mustreid projekteeriv lühter. Põrandat katab väärikas kalasabamustriga parkett ja puittalalagi lõpeb seal, kus algab bordüüriga kaunistatud sein. Mõlema ruumi seintel on koht raamaturiiulitel, kust üksik uitaja võib leida meeldiva kaaslase.

TEENINDUS
Teenindus on küll väga sõbralik, kuid kohmetu, rabe ja ekslev. Tegevused on planeerimata, asjad ununevad, vabandused on küll siirad, kuid neid satub mõne tunni sisse liigagi palju. Tunned end kui värsket sõpra külastades, kes ootas sind küll väga, kuid keda on ootusärevus ebakindlaks teinud.

TOIT
Maleruuduline menüü sisaldab hommikusööki: omletti ja mandlijahust pannkooke, ciabatta’t, kohalikke hoidiseid ning leiba, millel lisandiks tüümian, rosmariin või seemned. Teine leheke teavitab, milliseid päeva meistriteostest saab nautida, kolmas leht loob pildi soojast kõhutäitest – suppidest ja pastadest. Lehe lõpuosa manitseb meid legendaarse Julia Childi vahendusel: “The party without the cake is just a meeting” (“Pidu ilma koogita on vaid põgus kohting”) ning sellele tarkusele järgneb dessertide loetelu. Alustuseks valime mozzarella-tomati-küüslaugupestosalati pisicroissantide’ga ning salapärase nimetusega roa “Kõhutäis armastust kahele”. Esimene toit serveeritakse puidust lõikelaual, millele on asetatud miniatuurne paksust sinakast klaasist tops ja sellesse on mahtunud mozzarella ja tema sõprade salat! Eelküpsetud croissant’id on loomulikult soojad ja kutsuvad, kuid sellele Itaalia ja Prantsusmaa liidule ei oska me kuidagi pikka iga ennustada. Sarnaselt serveeritud teine roog koosneb sini- ja valgehallitusjuustude lõikudest, juba tuttavates topsides kõhutavast sibulamoosist, karulaugumajoneesist ja peedipestost, lisandiks punnpõselised maasikad ja apelsinikettad. Selline mõnus isevormistamise suupistevalik tassikese taimeteega. Läätse, marineeritud peedi ja hapuoblikapesto salat rõõmustas värviküllusega, kuid kahjuks mitte maitsega. Kolme tomati ja röstitud
mandlite täisterapasta ei pakkunud kahjuks soovitud maitsekooslust.


PROFAAN

Loovhing (34)
Personalijuht (38)

Atmosfäär: 6
Teenindus: 5
Toit: 7


Kas läheksin uuesti?
Kui teaksime, mõnus seltskond on seal juba ees ootamas, siis  küll aega veetma ja jutustama. Kui aga kõht on tühi, siis selle kogemuse põhjal sööks kuskil kõhu täis, enne kui Komfekki sammud seaks.

MENÜÜ
Päevapakkumisest
Prantsuse sibulasupp juustu-grissini’ga 3.–
Gouda ja mozzarella’ga saiake 1.80
Komfeki võileib peedi ja sinihallitusjuustuga 2.50
Marjasmuutid nii jäätisega kui ka ilma 3.20
Šokolaadi-toorjuustukorvike astelpajukreemiga 2.50
Espresso 1.60
Mineraalvesi 1.60
Pokaal valget majaveini 3.20
Pudel Tuborgi 2.–

Hind kahele: 27.40

MILJÖÖ
Kohviku nimest tulenevalt oli meil ootus leida eest midagi tõeliselt kelmikat ja isikupärast. See ootus päriselt ei täitunud. Siseruumide miljöö oli üleni kohvikulik. Palju eri stiilis mööblit, päris uue mööbli hulgas ka kaunilt restaureeritud erinevate ajastute diivaneid ja toole. See on selline koht, kuhu läheks sõbranna või emaga juttu ajama. Sisehoovis seevastu ootas ees hipsteriparadiis. Mõnusate suurte varjualuste all olid lisaks tavapärasematele toolidele-diivanitele ka lamamistoolid ja üks muhe raudvoodi, mis istumiseks kujundatud. Mõnus koht, kus kas päikeselise või vihmase ilmaga aega veeta ja veini või teed limpsida. Kui poleks hoovi sattunud, siis oleks emotsioon jäänud üsna leigeks.

TEENINDUS
Jõudsime kohale vaid pool tundi enne ametlikku sulgemisaega. See aeg osutus õnneks paindlikuks, sest kella kukkumisel meid välja ei visatud. Pigem püüti meie olemist mugavamaks teha, juhatades meid hiljem ka sisehoovi istuma. Esialgu teenindaja meiega aktiivselt kontakti ei otsinud ja avamulje oli jahedavõitu. Kui poleks olnud kokkulepet seal süüa, oleksime lahkunud. Pöördumisel oli teenindaja sõbralik ja armas. Toidu valimisel ja küsitlemisel pidime ise initsiatiivi üles näitama, aga tellimus saabus meeldivalt kiiresti.

TOIT
Saabumisel meile menüüsid ei pakutud, seega olime sunnitud tegema esmase tellimuse valikust, mis letil ja tahvlil palja silmaga näha oli. Päevavalikute hulgast kustutati toekam eine meie kohale jõudes just ära ja alles jäi ainult üks supp. Kuna oli palava päeva lõpp, siis ka vitriinis olevad võileivad paistsid kohati juba närtsinud ja valikute puudumine tegi seega algul päris nõutuks. Õnneks osutus välja valitud võileiva maitse tunduvalt paremaks kui välimus. Meeleolu lõi omajagu ka see, et kõike serveeriti Jamie Oliveri kombel puidust lõikelaualt. Toidupoolisest rõõmustas ka Gouda mozzarella-saiake, mis oli mõnusalt pehme. See leevendas supiootust – supp sai lõpuks siiski hädatapuna tellitud, aga erilist emotsiooni see kausist suhu reisides ei tekitanud. Kausitäis iseenesest oli korralik ja supp rammus. Laua taha istudes avastasime lõpuks ka menüü olemasolu, aga seda sirvides sai selgeks vaid see, et tühja kõhu kohaga tegemist pole. Samas kohvi ja väikese dringi kõrvale leiab näksimist küll. Torte-kooke pakuti küll vaid tassikoogi kujul, aga see tegi jällegi mugavaks nende jalutuskäigule kaasavõtmise. Just seda tegime toorjuustukorvikesega, mis oli tõeliselt maitsev: šokolaad hapuka ja intensiivse astelpajukreemiga pakkus mõnusat kontrasti.

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool