Jõulul on maitse ja lõhn

Allikas: Pere ja Kodu Autor: Mari-Liis Ilover
Ehkki meil kõigil, ka mul, on välja kujunenud omad lemmikud verivorstidest piparkookideni, milleta jõulusid ettegi ei kujuta, meeldib mulle igal aastal katsetada ka uusi jõuluroogi. 
Arvestades seda, et pühadeaeg kestab laias laastus jõululaupäevast vana-aastaõhtuni, käiakse keskmisest sagedamini külas ja võetakse külalisi vastu, on uusi ning põnevaid toite aega ning võimalust valmistada küll ja küll. Loodan, et leiate endalegi mõne uue lemmiku.

Samaaegselt esimeste jõulutoitude retseptidega ilmuvad igal aastal peidust välja ka jõuluskeptikud. Üks nende muredest on, miks peab jõulude ajal kõige söödava kohal hõljuma ingveri,- mandariini-, kaneeli- ja nelgilõhn. Ega ei peagi, kui need ei meeldi. Aga ei tasuks alahinnata meie lõhna- ning maitsemeelte tähtsust tunnetele ja meeleolule. Kas mäletad lõhna, mis oli sinu vanaema magamistoas? Tead, kuidas lõhnab sügisene lehekõdune mets? Värske lumi? Neile lõhnadele mõtlemisega kaasnevad igaühel omad mälestused ja tunded. Nii on ka jõuludega: ilma kuuse- ja küünlahõnguta, verivorsti-, hapukapsa- ja piparkoogimaitse ning lõhnata poleks nad päris õiged. Niimoodi maitsevate ja lõhnavatena mäletame jõulusid juba lapsepõlvest ning selle tunde igaaastane taaselustamine on armas ja turvaline. Olgu siis pühade toidud ikka jõulumaitselised.
Rahulikku ja maitseküllast pühadeaega!

Pistaatsiaküpsised


Jõhvikamoos kaneeliga

Brie juust pähklite, marjade ja meega

Lõheterriin

Graaviforell sidruni, ingveri ja roseepipraga

Pardifilee apelsini ja punase sibula salatiga

Marineeritud heeringas punase sibulaga

Heeringas sinepikastmes

Seapraad, hasselbacki kartulid ja hautatud punane kapsas

Täidetud ahjupart ja õllekapsas jõhvikatega

Apelsini-martsipanikook

Jõulurull pohladega

Rocky road

Ploomid šokolaadis

Piparkoogimuffinid

Lumetäpilised piparkoogipulgad

Hõõgvein

Soojendav õunajook

Jõuluhõnguline puuviljasalat

Toorjuustukook piparkoogipõhjal

Stollen

Kaneelisaiad
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa