Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Nigella lemmikud

Nigella Lawsonit võib julgelt nimetada maailma üheks kuulsaimaks (ja rikkaimaks) kodukokaks, kel on oma telesaated nii Inglise kui ka Ameerika telekanalites, neid on näidanud ka Eesti Televisioon.


Nigella Lawsoni kaubamärk on kiiresti valmivad pereroad, mille saab vajadusel keerata kokku sahvris, külmikus ja sügavkülmas leiduvatest varudest. Ei maksa lasta end heidutada keerulistest nimedest – nende taga on varjul maitsvad toidud, mis ootamatult tihti maitsevad ka lastele. Nigella käekiri vastandub tippkokkade omale, kes soovitavad kasutada ainult värskeimaid tooraineid, aga iga perenaine ju teab, et teinekord on kõige väärtuslikum just käepäraseid vahendeid arvestav retsept. Sageli on Nigella raamatutes isegi nõuanded, mida tasub kodus varuks hoida.

Teiseks on Nigella tuntud oma enamasti ülimagusate “lohutustoitude” poolest. Mõnikord võivad “lohutajateks” olla ka kärmelt kokatavad soolased road, mis aitavad kustutada äkilist näljasööstu ajal, mil enam söögile mõtlema ei peaks. Samuti ei põe Nigella selle pärast, et tema toidud võivad olla üsnagi kalorirohked.

Pere ja Kodu aga valis Nigella Lawsoni hiljuti eesti keeles ilmunud raamatust välja peamiselt köögiviljatoidud. Ikka selleks, et anda perenaistele impulsse toiduvaliku mitmekesistamiseks, tuginedes Itaalia köögile. Lisamata ei saanud jätta ka kaht Nigellale nii iseloomulikku hunnitut kooki.

Tortelloniminestroone

Röstitud kana paprika ja oliividega

Itaalia ahjukartulid

Valged oad rosmariiniga

Mascarponekartulipuder

Spargelkapsas sidruni ja Parmesaniga

Šokolaadioliiviõlikook (gluteenivaba)

Aprikoosi-mandlicrostata

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga