Suitsused road õues söömiseks

Allikas: Pere ja Kodu Autor: Ants Uustalu
Minu talu asub soode ja rabade vahel Kuimetsa küla lõpus, keset metsikut ja ilusat loodust, kus inimene floora ja fauna arengusse ei sekku.
Maal on hea, rahulik ja inspireeriv keskkond. Siin näed, kuidas loodus kasvab, pilved liiguvad ja metsloomad oma igapäevaseid toimetusi teevad. Siin on päris elu, päris inimestega.

Mulle meeldivad puhtad maitsed ja teadmine, et tooraine välimust ei ole kunstlikult ilustatud, sellesse pole midagi pritsitud või süstitud. Meeldib valmistada süüa sellest, mida saan ise korjata, püüda või hankida naabertaludest. Näen, kuidas põllumehed teevad meeletult tööd, et meil toit laual oleks – hea toit, mida peaks rohkem hindama. Tooraine päritolu loob turvatunde, mis laseb toitu nautida mitte ainult minul, vaid ka mu külalistel.

Mõnus on käia mõõda küla ja noppida siit-sealt taludest söögipoolist restorani jaoks, aidates nii ka hobiaednikke ja kasvuhoone pidajaid. See loob ühtse kogukonna, aitab maal ära elada ning olla uhke oma küla üle.

Ööbiku Gastronoomiatalu pesitseb ühes vanas rehielamus, mis võimaldab luua igati uhke söögikoha. Tänavu täitus just 1000 aastat rehielamu kui sellise sünnist – tegemist on väärika ja vana majatüübiga, mida tasub taastada igal pool Eestis. Käsikäes söögitegemisega käib ka siin, Ööbikul, ehitus ja korrastus aastaringselt. Muuseas, meil kasvavad metssea ja kodusea kümme ristandit, kes jooksevad vabalt metsa all ringi. Peagi tärkab elu ka ürdipeenardel ja põldudel.

Grillitud räim escabeche’i, karulaugukreemi ja lõkkekartuliga

Suitsulõhe ahjutomatite ja tippsibulatega ahvenapuljongis

Veinis hautatud pardisüdamed ahjuporgandi ja pastinaagiga

Grillvorstisalat ahjutomatite ja spinatiga

Kodujuustusalat redise ja röstitud sibulaga

Grillitud rabarbrid suitsujäätisega

Grillitud ja kergelt suitsutatud linask nõgese-tillikreemiga

Kitsejuustusalat röstitud maapirni ja peediga

Luuüdi röstitud seemneleiva ja petersellisalatiga

Kuppelgrillis küpsetatud küülikukoivad

Praelest ja värskelt marineeritud kurgi salat

Põrsarull sütel küpsenud köögiviljadega

Kuumsuitsutatud part karulaugu ja grillitud paprikaga

Talleribi küüslaugu- ja tomatikastmega
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa