Uudiskiri Instagram Facebook
 
Nädalalood

Juuni

Nädalalood

Juuni

Oma Maitse
PrindiSoovita sõbrale
Foto: Hanna Odras
Mõista-mõista, kuhu need kuuluvad? Maasikad, piparmünt, grill-liha, dipid, räimed? Vastus on muidugi JUUNI! Suvi on lõpuks ometi käes!
Esikohal on muidugi MAASIKAS – tähthaaval lahti võetult Magus, Ahvatlev, Apetiitne, Suussulav, Imehea, Kasulik, Aromaatne ja Sametine. Neid jäätisi, kooke ega muid maiusi, mida maasikatest teha annab, ei hakka me siinkohal üles lugemagi, seda peab ajakirjast koos piltidega nägema.

Aga muidugi on sadakond lehekülge küllalt ruumikas paik ka muudele teemadele: Maru käib piparmündipeenra kallal, Tuuli Mathisen "emigreerub" suveks Pärnumaale ja grillib end seal 2. juuniks pruunimast pruuniks. Sealsamas kõrvalkülas on aga kalasadam – Oma Maitse ajakirjanik ja fotograaf käisid Lindi külas kaluritega merel ja lasid pärast seda end viie (!) räimeroaga kostitada. Suvised peolauad saab katta aeda või minna lausa loodusesse piknikut pidama. Kõhtu hakkavad veerema värsked ja roherohelised herned-oad, joogipoolisest maitseme huvitavaid õllesid ja tutvume vahuveinidega.

Tiiu Suvi leidis üles madonna ehk kirjutas loo sellest, kuidas glamuurne Merle Liivak on muundunud koduseinte vahel koos laste ja mehega "pastoripereks" – seda lihtsalt peab oma silmaga lugema. Miks mitte sellest ka ise õppust võtta.

Kahe loo lugemise vahepeal dipime Raili Miku suunamisel igasuguseid põnevaid ja häid kooslusi ja siis maandume armastusest tulvil Self Baari. Kokku saavad eesti naised, hispaania mehed, džinn ja toonik. Ah jaa – ja lõpuks jõudis Hispaaniast Tallinna ka kodukass Tune (st 'tuunikala').

Lisaks vaatame Kopraonu pööraseid ideid – Kopra talu oma tuntud mitmekesisuses ja headuses. Uurime külmikutrende, piilume Nõmmel restoran Elsa ukse vahelt sisse – proff põrkab tagasi, profaanid aga naudivad võimsalt ja kutsuvad teisigi endaga kaasa.

Lugeja on meile saatnud smuutikoogi, mõttepahvakuna lendab õhku idee kartuliekleeridest ja poest otsime tooteid, millega end üllatada.

Omamoodi raamjutustuseks vormivad kogu ajakirja aga peatoimetaja Siiri Kirikal oma avasõnaga ja Eia Uus viimasel lehel arvamuslooga. Lugege, mõtelge ja vaadake ise, mida täpselt sellega silmas peame.

Astmeliselt aina suvisemaks kasvavat juunit koos kulminatsiooni ehk jaanipäevaga!

Märksõnad

juuni

KOMMENTAARID

Lisa kommentaar

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool